Причастя – найважливіше і воно відбувається тільки в Церкві – інтернет-видавництво Церкваріум
22
Чт., квіт.

Причастя – найважливіше і воно відбувається тільки в Церкві

Церква і коронавірус

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Примітка редакції. Cerkvarium вкрай негативно ставиться до ресурсу СПЖ, вважаючи його методи неприйнятними, позицію ворожою, а публікації маніпулятивними. Однак ми републікуем їхній матеріал з критикою онлайн-причастя з однією простою метою, щоби описати дискусію. На цей матеріал посилається протодиякон Андрій Кураєв і наводить цікаві аргументи. Ми вирішили, що для повноти картини у читача повинна бути можливість прочитати цей матеріал.

Джерело: СПЖ

Автор – протоієрей Олександр Овчаренко

Найбільше диво навіть не в тому, що хліб і вино в Чаші стали Тілом і Кров'ю, а в тому, що ми стаємо Христовими. А це можливо тільки в Церкві.

Ще про Таїнство Причастя

Літургія – це подія, яка робить нас християнами, яка закріплює нас у Церкві. Це не приватне освячення, це не приватна моя справа. Це спільна наша справа. Тому священик одноосібно і довільно не може змінювати, просто як йому заманеться, зовнішню форму і умови Таїнства. Є виняткові випадки. Але вони тільки підтверджують основні правила. Тільки дією Божою змінюються буттєві умови нашого існування, і ми можемо увійти в той онтологічний момент, коли люди вперше причастилися Вічності – до апостолів у Сіонській світлиці на Таємній Вечері.

Ми беремо участь у тій самій трапезі, а не у спогаді про неї і не у повторенні її. При так званій "онлайн-літургії" відбувається саме повторення, якийсь перфоманс. Недарма саме у протестантів харизматичних течій це викликало гарячу підтримку і радість. Вони "впізнали" в цьому своє богослов'я! Найбільше диво навіть не у тому, що хліб і вино у Чаші стали Тілом і Кров'ю, а у тому, що ми стаємо Христовими. А це можливо тільки у Церкві. Через Святі Дари освячення підлягаємо ми самі: «святеє – святим». Споживаючи Тіло Христове, людське тіло таємниче перетворюється на Тіло Христа. Так, з досвіду преп. Максима Сповідника, центральним моментом Літургії є «переосутнення причасників у Христа». «Хто причащається таїнства гідним чином, тих воно перетворює згідно самому собі». Христос перетворює вірних у Себе.

При розгляді питань, пов'язаних з "причастям по інтернету" логіці, тобто розуму має допомагати серце, тобто релігійне почуття, яке "посолене" благодаттю Духа Святого. Якщо людина живе в Церкві, вона починає розрізняє духів, хоча б у найпростішому розумінні. На жаль, люди звикають жити без благодаті. І навіть ті, хто був у Церкві, йдучи з Неї, вигадують собі різні уявні застереження і пояснення. Найстрашніше, що ці люди звикають жити в цьому безблагодатному стані і приймають його як норму. І з цього свого стану починають міркувати про духовні речі. Ось тому Церква сповіщає всіх вірних, що Причастя цих Ліків є найважливішим і воно відбувається тільки в Ній. І тільки законним способом. Не конкуренція, не фінансові інтереси, не земний вплив рухає Нею, а єдина турбота про віруючих!