«Ви думаєте, що Свята Гора - прохідний двір вашого дідуся?», - священник Вселенського патріархату митрополиту Запорізькому Луці – інтернет-видавництво Церкваріум
21
Чт., жовт.

«Ви думаєте, що Свята Гора - прохідний двір вашого дідуся?», - священник Вселенського патріархату митрополиту Запорізькому Луці

Моніторинг ЗМІ

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Відповідь архімандрита Романа Анастасіадіса на хамську витівку Запорізького митрополита

Чого то племена бунтують, а народи задумують марне?

Пс.2:1

Архім. Роман Анастасіадіс, клірик Вселенського Патріархату

Переклад: Александр Роміопулос 

Джерело https://romalewfronimati.blogspot.com/2019/08/blog-post_13.html

Цей псалмів вірш прийшов мені на думку, коли я вивчав різні публікації про відвідування Вселенським Патріархом Варфоломієм Сада нашої Богородиці (Афона). І подумав про цей вірш, тому що не можу погодитися, що пропаганда і брехня мають таку силу. Однак ця сила стає немічною перед величчю Істини.

Апогеєм цих публікацій став «відкритий лист» митрополита Луки із Запорізької єпархії Української церкви, що відноситься до церковної присутності Московського патріархату в Україні. Не більше не менше цей ієрарх піднімає ченців проти духовного їхнього батька, Константинопольського Патріарха!

Не будемо займатися спростуванням аргументів святого архієрея. Стомилося перо займатися всякою нісенітницею, яка ходить в мережі. Тільки 2 моменти.

1) За яким правом, а краще сказати, з якої зухвалості написав митрополит Лука лист до монахів Святої Гори? В якості кого? Що таке Свята Гора? Прохідний двір його дідуся? Так він вважає? Як якийсь міжправославний двір, де кожен робить, що хоче? Так низько він оцінив святогорців? Думає, що вони не візьмуть на себе відповідальність спорудити стіну екклезіологічної мудрості навколо їхнього канонічного єпископа, яким є Константинопольський патріарх? Може, ми дали право так думати, браття святогорці, цим жителям півночі? Не вірю!

В) Виходить у світ праця відомого всім святим життям ченця Даниїла Катунакського під назвою «Даниїла ченця іконописця історичне дослідження про розбіжність, яка виникла в Афонському монастирі Св.Пантелеймона. Патри 1927», яку кожен може вивчити, щоб знову і знову побачити, чим був російський фактор для Святої Гори і Еллінізму (також див. публікацію Cerkvarium - ред.).

Вельмишановний пан Луко!

Даремно стараєтеся! Ви воюєте з вітром. Жереб кинуто! Не збурюйте наш спокій вашими виверженнями маловір'я, заздрості, брехні і наклепу! Залиште їх собі, як тому, хто вигадує їх весь час! Наша нація повертає Вам Ваш лист, бо він неприйнятний! Жоден розсудливий святогорець, що наслідує блаженним отцям, не погодиться прийняти одного з русифікованих українців, щоб той навчав його моральності на Афоні! Ганьба Вам!