Про що насправді розповів митрополит Ловчанський Гавриїл – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Про що насправді розповів митрополит Ловчанський Гавриїл

Моніторинг ЗМІ

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Жодного протесту проти рішення патріарха Неофіта

Ілля БЄЙ, джерело

Напередодні Амманської зустрічі митрополит Ловчанський Гавриїл (Болгарська православна церква) в інтерв'ю Болгарському національному радіо розповів про причини відсутності болгарської делегації на зустрічі, ініційованої в Москві патріархом Єрусалимським Феофілом.

Зі сказаного митрополитом явно випливає, що після отримання листів, адресованих особисто предстоятелю, патріарх Неофіт вчинив так само, як вчинив би будь-який інший адміністратор - хоч держчиновник, хоч начальник у великій корпорації, хоч архієрей. Патріарх наклав на листи резолюції, якими передав їх на розгляд профільної комісії, щоб та внесла свої пропозиції, а сам патріарх вже розглядав все питання в комплексі. Митр. Гавриїл марно нарікає, що не знав змісту цих листів - адресовані вони були не йому. Навряд чи патріарх Московський або будь-який інший повідомляє всьому єпископату подробиці свого листування з іншими предстоятелями. Так чому патр. Неофіт мав діяти інакше?

Митр. Гавриїл з ще трьома колегами звернувся до патріарха з проханням не залишити лист патріарха Єрусалимського без відповіді. Патріарх пішов їм на зустріч. Заступники запропонували або скликати надзвичайне засідання Синоду, або - за прийнятою у них практикою - обдзвонити митрополитів з відповідним питанням. Канцелярія пішла більш простим і дешевим шляхом - другим. Однак більшість митрополитів визнали поїздку представника Болгарської церкви в Амман зайвою. Тому Синод прийняв рішення відмовитися від відправлення делегації в Амман.

Причина відмови, за словами митр. Гавриїла, наступна: спеціально створена з українського питання синодальна комісія поки не прийняла якогось остаточного рішення, а тому болгарській стороні в Аммані неможливо було б озвучити будь-яку позицію.

Важливо відзначити, що патріарх Неофіт 1) прийняв не одноосібне рішення; 2) задовольнив побажання митр. Гавриїла дати офіційну відповідь Єрусалимськоиу патріарху; 3) у відповіді було озвучено позицію більшості єпископату Болгарської православної церкви; 4) митр. Гавриїл не виступає проти рішення більшості і про жодну окрему думку в інтерв'ю не заявив.

І ще одне важливе зауваження щодо українського питання. Останніми днями в болгарській столиці Софії перебував митрополит з Вінниці РПЦвУ Варсонофій. Однак з патріархом Неофітом він так і не був присутній на спільних богослужіннях, хоча і був прийнятий в Патріархії, як, втім, і турецький посол, і представники інославних Церков. Патріарх Варсонофія ввічливо прийняв, але жодного разу з ним не співслужив.