Православний трофей для росіян та американців – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Православний трофей для росіян та американців

Моніторинг ЗМІ

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Хто з грецьких митрополитів підтримує Росію, як росіяни будуть обходити візову блокаду греків, і навіщо настоятель Ватопедського монастиря ігумен Єфрем їздив до США

З одного боку, Кирил, а з іншого - Варфоломій.  З одного боку,  Москва з її взаємозв'язками з вісьмома грецькими митрополіями та сотнями мільйонів інвестицій для Афонської гори, а з іншого - Єфрем зі своїми поїздками до Сполучених Штатів.  Боротьба за православ'я ведеться виходячи з геополітики.

Крістіна Тачіу

18 ЖОВТНЯ 2018 року

Джерело - Protagon.gr

Фотоколаж - Protagon.gr

У другій половині дня ігумен Никон, керівник місії Російського патріархату в Єрусалимі біля Гробу Господнього, заявив, що Російська Церква припинить свої богослужіння там, оскільки Єрусалимський Патріарх пристав на бік  Патріарха «Константинополя».  Ця заява – один із нещодавніх епізодів війни між Фанаром та Російською Церквою, зв'язки між якими наразі перервано. 

Вселенський Патріархат зробив ще один крок у справі визнання автокефалії Української Церкви, маючи на увазі її незалежність від Російської Церкви.  США оголосили про підтримку цього визнання, тоді як Кремль підтримує Російську Церкву. У свою чергу, остання прийняла рішення припинити поминання Вселенського Патріарха Варфоломія Патріархом Московським і Всієї Росії Кирилом. Росіяни не називають Варфоломія «Вселенським». Вони називають його «Константинопольським Патріархом», піддаючи сумніву його вселенськість і прагнучи зберегти її для свого Патріархату.  Минулого понеділка представник президента Путіна підкреслив, що Російська Федерація стежить за процесами, що відбуваються у православному світі, не втручаючись, однак, у внутрішні питання Церкви.  «Якщо матимуть місце незаконні дії, у такому разі Росія, яка скрізь захищає  інтереси росіян і російськомовних осіб, безперечно, відстоюватиме інтереси православних. Такою є наша загальна і зрозуміла позиція», - заявив журналістам речник Кремля. 

Що все це означає на практиці?  Уранці в  середу [17 жовтня - прим.] російське інформаційне агентство «Спутник» поширило таку новину: «Після дій, до яких вдався Вселенський Патріархат, і припинення молитовного зв’язку між Російською Православною Церквою і Фанаром виникли проблеми з візуваннями документів для  прочан, які мають бажання  звершити прощу до Греції та відвідати Святий Афон». Солідні туристичні фірми заперечують, що наразі скасовуються візити російських туристів до Греції, натомість твердять, що, мабуть таки, вони відбуватимуться. 

Російський Патріархат вже кілька днів тому припинив звершувати поминання Патріарха. До того ж два дні тому – було перервано євхаристичне спілкування і накладено заборону російським віруючим бути присутнім у місцях, де служать священики та ченці, які підпорядковані Фанару. І справді, з російського боку готується каталог зі списком монастирів та церков, присутність у яких буде заборонено (російським – прим.) віруючим. Недотримання заборони призведе до санкцій для вірних, і ситуація, схоже, стане більш напруженою. Виступаючи в ефірі каналу «Росія 1», під час передачі «Велика гра»  Іларіон, голова Відділу Зовнішніх Церковних зв'язків Російської Церкви, заявив,  що «Константинопольський Патріарх самохіть  ліквідував свою роль як координатора». 

Представник Фонду «Святий Андрій Першозваний» у Греції заявляє «Спутнику», що проблема з візами існує вже давно. «Проблема вже існує і вона навіть не є суто церковною. Грецьке міністерство закордонних справ не видає візи не тільки священикам Російської Православної Церкви, але й прочанам до Афону. Для того щоб поїхати на Афон, прочани мусили подавати заяву на отримання італійської візи -  і католики робили це, видаючи прочанам візи», - сказав представник Фонду. 

Справді, траплялися випадки, коли грецька влада відмовлялася надавати візу,  виправдовуючи це тим, мовляв, «прочанство – це лише привід для набуття  візи, а не реальна потреба у ній».  Насправді ж, усе це пояснюється тим фактом, що багато хто (у Греції – прим.) стурбований  наявними спробами Росії проникнути на Афон і в Елладську Церкву. А одне джерело, гідне довіри, добре поінформоване про «священні війни», повідомило: «Не раз доводилося спостерігати, як до Афону вирушає корабель з відвідувачами, на якому всі до одного – це особи з оточення президента Путіна».

Наприкінці серпня Associated Press повідомило, що російські хакери, проти яких нещодавно американські власті висунули звинувачення, ось уже не один рік намагалися перехопити приватні листування деяких з найвищих посадовців православної церкви.  І справді, спроби зламати електронну пошту співробітників Патріарха Варфоломія мали місце в основному в період 2015-2016 рр., остання ж спроба, як з’ясувалося – згідно з повідомленням -  відбулася 16 жовтня 2017 р.

У вересні цього року Сергій Степашин, колишній прем'єр-міністр Росії та національний герой, голова «Православного Імператорського Палестинського Товариства», яке також має свій філіал і в Греції, виступив з пропозицією проголосити незалежність Афону.  В інтерв'ю газеті Der Spiegel він вів мову про «незалежне державне утворення, як у випадку з Ватіканом». 

Добре поінформовані джерела ідентифікують і  грецьких митрополитів, кількістю не менше восьми, які так чи інакше підтримують тісні зв'язки з Російським Патріархатом. Ось хто вони: (митрополити) Александропульський, Неакринійський, Верійський, Месогейський, Арголідський, Патрський, Керкірський, Мантинейський.  Також сказано, що на Афон росіяни за останні кілька років вклали близько 200 000 000 євро!

До того, від уваги спостерігачів не залишився не поміченим раптовий розворот ченця Єфрема потойбік Атлантики.  Згідно з повідомленням, під час його нещодавнього візиту до США, настоятель Ватопедського монастиря зустрівся з багатьма вищими урядовцями.  Справді, як писалося, пан Єфрем «просив високих урядовців США і надалі проявляти турботу про захист християнського населення в усьому світі, особливо на Близькому Сході. Особи, які уважно стежать за подіями в Європі, оцінюють зустрічі Єфрема в Вашингтоні у зв’язку з процесами у Східній Європі після автокефалії Української Церкви, із благословеннями Вселенського Патріархату та негативною реакцією Московського Патріархату, протидія якого, як видається, зростає  з наміром посилювати своє  втручання в регіон». 

Ще кілька місяців тому Єфрем звертав свій погляд на Російську Церкву.  Адже, правду кажучи, він мав на меті залучити російських ченців до старих і покинутих скитів, про ремонт яких він піклувався сам. Проте минулого березня посол США в Афінах Джеффрі Пайєт відвідав монастир Ватопед, щоб переконати пана Єфрема повернути свій погляд убік Заходу, і в кінцевому підсумку це призвело до того, що пан Єфрем здійснив свою тріумфальну поїздку до США.