Московський патріархат «озброївся» юристами і почав атаку на працівників СБУ та прокуратори – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Сб., лист.

Московський патріархат «озброївся» юристами і почав атаку на працівників СБУ та прокуратори

Моніторинг ЗМІ

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Це ті, кого влада начебто «переслідує»

22 травня у Луцькому міськрайонному суді Волинської області було прийнято рішення задовольнити скаргу протоієрея РПЦ в Україні (УПЦ МП) Афанасія Лейбу про бездіяльність прокурора Волинській області, внести відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР, детально опитати заявника, свідків та розпочати досудове розслідування. Про це повідомляє видання «Релігійна правда» з посиланням на «Релігія в Україні».

 «У селі Старий Загорів Локачинського району група людей вчинила спробу насильно виселити протоієрея Афанасія з церковного будинку, де він проживає і офіційно зареєстрований згідно з чинним законодавством, – переконує сайт УПЦ (МП). – Протизаконні дії намагались вчинити за відсутності законних підстав, адже, відповідно до чинного законодавства, примусове виселення громадянина із житла може мати місце лише за рішенням суду у визначених законом випадках».

22 квітня протоієрей Афанасій поскаржився на це до прокуратури Волинської області, проте, запевняють в УПЦ (МП), «жодних дій щодо занесення до ЄРДР фактів вчинення правопорушення після подачі заяви з боку прокуратури не відбулось». Тож о. Афанасій звернувся до суду, який тепер задовольнив його скаргу.

Також, за даними сайту УПЦ (МП), 19 квітня у цьому ж суді було розглянуто скаргу настоятеля громади Московського Патріархату у с. Старий Загорів, храм якої «було захоплено» прихильниками ПЦУ, на бездіяльність прокурора Волинської області та зобов’язано внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальні правопорушення щодо громади УПЦ (МП).

Крім того, УПЦ (МП) організувала атаку на правоохоронні органи у Рівненській області.

Так, 29 травня Державне бюро розслідувань у рамках кримінального провадження допитало кліриків УПЦ (МП), які своїми показаннями, як пише сайт УПЦ (МП), «фактично підтвердили замовний характер кримінальної справи, яке УСБУ в Рівненській області порушило проти керівника відділу з врегулювання міжконфесійних конфліктів при Рівненській єпархії УПЦ протоієрея Віктора Земляного».

Протоієрей Віктор Земляний відомий співробітництвом з анонімним сайтом «Спілка православних журналістів» («СПЖ»), який практикує поширення фейків та очорнює різні конфесії України, за винятком УПЦ (МП).

Сайт УПЦ (МП) пише, що на захист протоієрея Віктора виступили провідні вчені-релігієзнавці України, щоправда, не вказує, які саме.

«Експерти спростували версію СБУ про те, що вилучені в рамках цієї справи релігійні брошури та буклети нібито спотворюють історичні факти, православні канонічні правила і біблійні сюжети, а також навмисне ображають релігійні почуття прихильників «Київського Патріархату» та його глави Філарета Денисенка, – переказує сайт УПЦ (МП). – Проте не дивлячись на це, представники Рівненського СБУ продовжують чинити тиск на свідків у «справі» Земляного… Так, 29 травня співробітники СБУ також провели опитування — колишньої співробітниці однієї з тих громадських організацій, які надавали правову допомогу УПЦ. За інформацією видання, для проведення допиту в будинок до жінки прибув особисто начальник слідчого підрозділу СБУ Рівненської області».

За підсумками цього допиту на ім’я прокурора області подали скаргу на незаконні дії співробітника УСБУ в Рівненській області. У той же час юристи, які захищають права протоієрея Віктора, направили до Державного бюро розслідувань заяву про вчинення злочину ще одним слідчим СБУ.

«За даними ЗМІ, цей слідчий вніс завідомо неправдиві відомості в клопотання про продовження термінів досудового розслідування. Проти прокурора, який не перевірив внесені недобросовісним слідчим дані, також ініціювали подання скарги в Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів України», – заявили в УПЦ (МП).

За даними джерел Релігійної правди, адвокатом у Земляного є Татаров Олег Юрійович (адвокат нардепа В.Новинського), який через власні зв’язки у ДБР (екс-працівників поліції) намагається залякати працівників СБУ, здійснити на них тиск та втягнути нову правоохоронну структуру у реванш проросійських сил.

Крім того, нещодавно УПЦ (МП) ініціювала кримінальні провадження проти голів Чернівецької та Рівненської облдержадміністрацій.

А 29 травня прихильниками УПЦ (МП) до Державного бюро розслідувань були подані заяви та скарга до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів України про вчинення злочинів працівниками СБУ та прокуратури щодо протоієрея Віктора Земляного з Рівненської єпархії  УПЦ (МП).