Кейс Юраша: як Московський патріархат обманює Зеленського – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Ср., серп.

Кейс Юраша: як Московський патріархат обманює Зеленського

Моніторинг ЗМІ

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

В пошуку політичної підтримки УПЦ (МП) готова на будь-які маніпуляції свідомістю оточення президента

Дмитро Горєвой, сторінка фейсбуку (стилістику та орфографію автора збережено)

Після зміни влади в Україні шляхом відкритих і демократичних виборів президентом став Володимир Зеленський. Його партія отримала більшість у парламенті, самостійно сформувавши уряд. У Церкві Московського патріархату покладали і покладають великі надії на президента. В УПЦ (МП) вважають, що при Зеленському вони заживуть як при Януковичі і будуть все так само господарями життя. Наче й не було війни на Донбасі, анексії Криму та духовної підтримки УПЦ (МП) всіх цих процесів.

Прим. Cerkvarium. Про численні випадки свідомої підтримки духовенством та єпископами УПЦ (МП) анексії Криму та окупації Росією Донбасу можна прочитати в ґрунтовному розслідування співорганізатора Cerkvarium Тетяни Деркач "Московський патріархат в Україні: анатомія зради" російською та англійською мовами (з питань придбання звертайтесь на електронну пошту Cerkvarium).Церковники хочуть повернути назад всі події, відіграти та обнулити все, що сталося. А коли виявляється, що нічого такого президент не обіцяв, вони пускають в хід маніпуляції. Наприклад, кажуть, що триває «політика Порошенко» у церковній сфері. Досить вдала і гарно працююча маніпуляція. Адже не секрет, що прізвище п'ятого президента України для нинішніх мешканців Банкової – як червона ганчірка для бика.

Міністр культури Володимир Бородянський всього лише сказав, що непогано б дотримуватися чинних законів – його тут же записали в продовжувачі політики Порошенко. Тільки-но він сказав, що якось недобре закликати до невиконання або порушення законів, так його відразу записали у гонителі церкви.

Але апогею ця тактика досягла у зв'язку з конкурсом на посаду глави нової Держслужби з етнополітики та свободу совісті (читай релігії).

Там в фінал пройшли два кандидати: Андрій Юраш та Юрій Решетніков. Перший відомий український релігієзнавець, його знають за кордоном, він публікувався у провідних англомовних релігієзнавчих журналах. З 2014 року працював в Департаменті у справах релігій і національностей. Він реально підняв роботу органу на високий рівень, розгріб завали від попереднього керівника. Відстоював інтереси України як на міжнародних майданчиках (в ОБСЄ, Раді Європи, на різних конференціях), так і не давав порушувати законодавство в Україні. В УПЦ (МП) його не люблять за те, що він не дав їм реалізувати свої забаганки. І це при тому, що він їм в 2015 р. всіляко допомагав зберегти репутацію, давав необхідні поради, а також пропонував захист держави у відстоюванні прав на Донбасі і в Криму. В церкві гордо відмовили.

Другий кандидат – Юрій Решетніков. Теж колишній глава Департаменту по релігії, працював там за часів другого прем'єрства Юлії Тимошенко. Активний прихильник і лобіст УПЦ (МП).

І ось, коли Юраш на конкурсі за всіма показниками обійшов Решетнікова, в УПЦ (МП) запустили цілий шквал публікацій. У всіх червоною ниткою повторювалася від разу в раз ідея, що Юраш – креатура Порошенко у владі. Мета була зрозуміла: донести до Банкової, що Юраш – агент Порошенко. Знаючи ставлення шостого президента до п'ятого, це означало, що Юраш не буде допущений до посади. Навіть якщо виграє конкурс. Креативщики УПЦ (МП) вирішили вдарити нового президента в найболючіше місце. Говорячи словами одного нардепа (нині покійного), «розвести як кошенят».

Але давайте подивимося правді в очі. Насправді Юраш не є креатурою або людиною Порошенка. Просто Юраш працював на такій посаді, яка була в сфері особливої ​​уваги Порошенко – релігійної. Будь на цій посаді хто завгодно, він би теж займався питаннями Томосу, перереєстраціі статутів і з великою долею ймовірності його б теж називали «агентом Порошенко».

Насправді ж Юраша призначив на посаду Арсеній Яценюк, колишній тоді прем'єр-міністр. Знаючи непростий характер взаємин, які складалися між членами тодішньої коаліції, особливо смішно вважати Юраша «людиною Порошенка». Юраша швидше можна назвати креатурою Яценюка, якому його порекомендував екс-радник прем'єра, а на той час голова парламентського підкомітету з релігії Віктор Єленський.

Таким чином, всі численні публікації біляцерковних ресурсів, які ще і ще повторюють, що Юраш – ставленик Порошенко, не мають нічого спільного з дійсністю. Єдина їхня мета – спробувати в очах Зеленського дискредитувати  Юраша, прив'язавши до нього асоціацію і ототожнення з Порошенком. І чим більше матеріалів вони продукують, тим ясніше видно їх мету.

По суті ж дії Юраша нічим не відрізняються від дій міністра Бородянського. Що один, що інший виступають лише за дотримання чинних законів. Останній, до речі, – особливо довірена особа Зеленського. Президент особисто запропонував Бородянському посаду міністра.

Замість висновку. Коли у церковників «підгорає» від нездійснених очікувань, вони починають шукати винного. Причому винного лише в тому, що вимагає дотримання законності. Потім вони його особистість штучно дискредитують, прив'язуючи до токсичного – в оточенні Зеленського – Порошенка. І думають, що ніхто цього не помітить.

Помітили. І хочемо сказати про це відкрито: ви, панове, брешете! А ті, кого ви хочете обвести навколо пальця, вам, на жаль, вірять.