Болгарський митрополит Гавриїл: Більшість наших митрополитів були проти поїздки в Амман – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Болгарський митрополит Гавриїл: Більшість наших митрополитів були проти поїздки в Амман

Моніторинг ЗМІ

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Пропри всі спроби, проросійські єпископи БПЦ не спокусили патріарха на участь в авантюрі

Палкий прихильник Російської церкви, митрополит Ловчанський Гавріїл дав пояснення, чому Болгарська церква відмовилась від поїздки в Амман. Ці пояснення викликали багато маніпуляцій проросійських коментаторів. Зокрема, митрополитові приписувалось роздратування патріархом Неофітом, який отримав два листи від Єрусалимського патріарха з запрошенням в Амман, але не вважав за потрібне довести їх зміст до членів синоду БПЦ, обмежившись переданням їх на синодально-канонічну комісію. Коментатори зробили спекулятивний висновок, що патріарх Неофіт та члени синодальної комісії ледь не саботують важливі питання, і це робить болгарський синод недієздатним.

Але повний текст інтерв'ю з Ловчанським митрополитом спростовує всі ці спекуляції.

Переклад з болгарської - Русская народная линия, переклад з російської на українську - Cerkvarium.

Джерело Болгарське національне радіо

Ведуча Даніела Якова

Д.Я. : Священний Синод Болгарської православної церкви не надсилає свого представника на зустріч предстоятелів, що скликається патріархом Єрусалимським Феофілом в столиці Йорданії Аммані. Цю зустріч призначено на завтра. Чому Св. Синод прийняв таке рішення?

Митрополит Гавриїл: Хочу почати з того, що наш патріарх Неофіт отримав два листи - запрошення від патріарха Єрусалимського для участі у зустрічі в Аммані. Але ці листи він передав для розгляду Комісії - у нас є синодальна комісія з українського церковного питання. І тому на останньому засіданні Синоду, яке було 20 січня, листи не розглядалися, ми навіть не знали їх змісту. І по цих листах у нас не було рішення. Коли ж дізналися, що зустріч буде 26 лютого, 18 лютого ми, четверо митрополитів, попросили Його Святість прийняти нас в Софії, і нашим проханням було те, що потрібно відповісти патріарху Єрусалимському, інакше це неповага, якщо ми нічого йому не відповімо. І ми попросили скликати надзвичайне засідання Синоду з цього питання, або, як ми робили - щоб головний секретар по телефону опитав усіх митрополитів, як на їх думку: бути нашому представнику на зустрічі в Аммані чи не бути. В кінцевому рахунку більшість митрополитів порахували, що зараз краще утриматися і не брати участі, і це і є рішення, яким ми відповіли офіційно. Патріарх Єрусалимський для нас дуже важливий, ми щороку їздимо в туди за Благодатним вогнем, маємо постійні церковні делегації, і слід було проявити повагу, яку він виявляв до нас, і, слава Богу, це вийшло.

Д.Я .: Але чому рішення митрополитів було таким?

МГ: Я не знаю чому, тому що вони не були присутні на засіданні, щоб про це сказати. Але знаю, деякі з тих, які за те, щоб не брати участь у зустрічі, мали на увазі, що ми до цих пір не маємо офіційно прийнятої синодальної постанови з українського церковного питання. І вони сказали: «Якщо ми поїдемо туди, то ми не зможемо сказати, яка постанова Св. Синоду». Оскільки у нас є спеціально створена синодальна комісія, яка повинна була збиратися, засідати, працювати і надати результати Синоду, але цього не сталося, і тому Св. Синод досі не розглядав офіційно це питання. Інші митрополити, які були за те, щоб поїхати, говорили: «Так, так, але ми хоча б приділимо увагу Церквам-сестрам, які будуть там, і потім буде зроблено доповідь для Синоду БПЦ про те, що там було, які питання розглянуті». Тому що в листі не уточнювалося, які питання будуть розглядатися, але, ймовірно, одним з питань буде українське.

Д.Я. Ваше Високопреосвященство, агенції новин кажуть, що про свою участь в зустрічі в Аммані заявили тільки патріархи Росії та Сербії, майже всі предстоятелі православних Церков категорично відмовилися бути присутніми. А Вселенський патріарх зі свого боку сказав, що ця ініціатива надійшла з запізненням і загрожує єдності Православної церкви. Які є побоювання?

МГ: Нічого шкідливого і поганого немає в тому, щоб зібралися Православні церкви і обговорили якесь питання. Там всі між собою рівні. Вірно, що небагато патріархів заявили про свою присутність, але, наскільки знаю, близько шести Церков братимуть участь. Від нас теж не було б предстоятеля, якби так вирішив Його Святість, поїхали б якісь митрополити, яких визначив би Синод, але таке рішення Синоду, і ми все-таки радіємо, що встигли відповісти.

Глава Православної Церкви - Христос, а Він сказав: «Де двоє або троє зібрані в моє ім'я, там Я серед них», тому найважливіші питання Церква завжди вирішувала соборно, за участю Помісних православних церков. І це - досвід досягнення всеправославної участі. Зараз зберуться шість, потім, наступного разу, може, і інші, і тоді можна було б прийняти рішення, яке заспокоїть Церкву, і вирішити питання найправильнішим канонічним способом, і все Церкви приймуть це рішення, тому що в даний момент все не так.

Д.Я. Виповнилося 7 років обрання патріарха Неофіта, Болгарська православна церква відзначила це вчора Св. Божественною літургією. Хочу запитати Вас: сім років в житті Церкви - наскільки це багато? Щоб оцінити внесок Його Святості за ці роки.

МГ: Ми живемо в такий час, коли сім років - це багато. В буремні часи, наповнені багатьма подіями. Я не є тим, хто може дати оцінку, але можу сказати, що патріарх Неофіт - миротворец, намагається, щоб в Синоді був мир, і це добре. Він - людина з добрим ставленням до всіх, намагається, щоб був мир між нами. А так - Господин є Той, хто буде судити всіх нас.