Болгарська церква на порозі важливих рішень – інтернет-видавництво Церкваріум
27
Пн., вер.

Болгарська церква на порозі важливих рішень

Моніторинг ЗМІ

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Одне з питань до розгляду - російський вплив

На болгарському сайті Faktor з’явилась стаття Димитра Іванова під назвою «Важке синодальне літо: геополітичне церковне зіткнення в Софії між інтересами Рима, Москви та Царграда».

В ній автор повідомляє, що 12 червня в Софії має відбутись Синод БПЦ. Порядок денний дуже насичений: мають бути розглянуті питання «церковного, соціального, адміністративного та геостратегічного характеру».

По-перше, за інформацією Іванова, Синод має вивчити та, ймовірно, застосувати санкції щодо митрополита Видинського Даниїла, який під час візиту до Москви зробив провокаційні заяви щодо України, які можна розглядати навіть як зраду болгарських інтересів. Цей візит та заяви були зроблені від імені Болгарської церкви, але без відома патріарха Неофіта та інших єпископів.

Попри те, що статут Синоду БПЦ забороняє єпископам виступати від імені церкви без узгодження з патріархом та Синодом, митрополит Даниїл не тільки озвучував московські антиукраїнські темники, але й закидав ієрархів Елладської церкви листами, де агресивно нападав на Вселенського патріарха. В статті трійця проросійських єпископів БПЦ (Видинський Даниїл, Ловчанський Гавриїл та Варненський та Великопреславський Іоан) названа ведучими радіопередачі «Говорить Москва». На думку автора, поведінка Даниїла може підштовхнути Вселенського патріарха до бажання змінити умови томосу, дарованого БПЦ. Отже, якщо не зупинити Даниїла, він може нанести багато шкоди національній безпеці Болгарії, що є кримінальним злочином у вигляді державної зради на користь Росії.

Також, за інформацією Димитра Іванова, до Болгарської патріархії надійшов запит від Вселенського патріарха щодо заяв Видинського єпископа, і від патріарха Неофіта тепер очікується відповідь на цей запит.

По-друге, назріла необхідність у звіті спеціальної історико-канонічної комісії, яка має вивчити українське питання та запропонувати текст відповіді Вселенському патріарху на його прохання визнати ПЦУ. Як сказано в статті, комісія працює вже більше року, а результати роботи повністю засекречені.

По-третє, очікується, що патріарх та Синод БПЦ надішлють до Синоду Константинопольського патріархату пропозицію розпочати офіційні переговори між Константинополем, Белградом, Софією та Святою Горою Афоном про надання автокефалії Македонській церкві. Ймовірно, з цього приводу буде створено міжцерковну робочу групу, яку може очолити митрополит Старо-Загорський Кипріан.

По-четверте, потрібно розглянути питання прохання про відставку митрополита Сполучених Штатів, Канади та Австралії Йосипа. Це важливо задля вирішення проблеми інфільтрації в Америку проросійських агентів.

По-п’яте, Синод вимагатиме звіту у головного секретаря єпископа Мельнікського Георгія щодо стану забезпечення конфіденційності листування. Адже не секрет, що співробітниця російського посольства Олена Приходько отримує кореспонденцію раніше самого патріарха Неофіта.

Нарешті, Синод має сформувати Спеціальну комісію з підготовки та організації майбутнього Собору Болгарської Церкви для прийняття рішення про дійсність рішень Всеправославного  Собору на Криті, проведеного в 2016 році.