Кип’яче закипіло? Сексуальний скандал в Овруцькій єпархії УПЦ (МП) – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Кип’яче закипіло? Сексуальний скандал в Овруцькій єпархії УПЦ (МП)

Аналітика

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка
 

Насельник монастиря в Кип'ячому описав скандальні подробиці життя в монастирі на Житомирщині

Священник Віталій Ейсмонт

Чернече життя в монастирі в Кип’ячому, що на Житомирщині, схоже, починає бити на сполох. До Церкваріума надійшли фотокопії звернення до керуючого Овруцькою єпархією УПЦ (МП) митрополита Віссаріона від ієромонаха Авраамія (Козирського), колишнього насельника монастиря на честь Казанської ікони Божої Матері в урочищі Кип’ячому.

Сьогодні чернечого життя у монастирі як такого немає, «обитель» живе за рахунок прочан. Монастир має свій сайт.

Судячи зі слів отця Авраамія, написати звернення до єпархіального очільника більше двох років тому спонукало беззаконня з боку самого архієрея та настоятеля монастиря архімандрита Євстратія (Кондакова), яке перейшло усі уявні межі. Спочатку ієромонах згадує про сексуальні домагання Овруцького архієрея до черниць, про що було у свій час заявлено Предстоятелю УПЦ (МП) митрополитові Володимиру (Сабодану). Наприкінці листа його автор вказує думку про даремну справу закликати Віссаріона до його совісті.

Однак найбільше вражає у зверненні інформація про архімандрита Євстратія (який у перші роки в монастирі, судячи з листа, мав певні неприємності від попереднього настоятеля – протоієрея Романа Барановського). Отець Авраамій скаржиться на монастирський «дурдом», де він перебував упродовж семи місяців, у якому, за його словами, панували гомосексуалізм, педофілія, пиятика, «повний хаос та крадіжка Євстратієм церковних грошей». Авраамій вказує про пікантну сторону життя монастирського настоятеля: «покупка дорогих автівок, поїздки з бабами на море і повна відсутність у монастирі, оскільки він живе зі своєю бабою в Житомирі – про це Ви також дуже добре знаєте», - нагадує автор листа митрополитові Віссаріону. Автор також сповіщає й про те, що всі сторони привільного життя архимандрита відомі правоохоронним органам, які можуть підтвердити істинність слів скаржника.

З його листа ми дізнаємося про доволі різноманітне статеве життя Євстратія, якого автор характеризує й як «голубого ігумена».

Про скандальні сторони життя монастиря урочища Кип’ячого і причетності до цього митрополита Віссаріона та архимандрита Євстратія ієромонах Авраам розповів журналістові Андрію Майорову під час інтерв’ю (див. відео). У ньому згадується між іншим і про те, як 19 січня ц.р. після проведення святкового богослужіння архимандрит Євстратій піднявши келих, проголосив тост «за Русский мир». 

Коментар Cerkvarium

Нагадаємо, що свого часу від керування Житомиською єпархією було відсторонено архієпископа Гурія (Кузьменка), який засвітився в дуже гучному скандалі саме гомосексуального характеру.

 Чекатимемо на пояснення з боку керівництва Овруцької єпархії.

Тим часом наближений до УПЦ (МП) сайт "Правлайф" описує чернече життя в монастирі в Кип'ячому як великий молитовний подвиг. В монастирі відбувались різні дива, навіть коза говорила людським голосом.