Кип’яче продовжує «кипіти»: нові подробиці – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Кип’яче продовжує «кипіти»: нові подробиці

Аналітика

Рейтинг користувача: 3 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Скандал в Овруцькій єпархії УПЦ МП набирає обертів

Священник Віталій Ейсмонт

Схоже, що скандальна історія, пов’язана з урочищем Кип’яче, набирає більших обертів. Раніше Cerkvarium вже публікував свідчення ієромонаха Авраамія (Козирського) щодо настоятеля місцевого монастиря Казанської ікони Богородиці архімандрита Євстратія (Кондакова), що мешкає з жінкою у житомирській квартирі (85 км від Кип’ячого) і приїжджає до монастиря лише в окремі дні на дорогій автівці. Отця архімандрита також було звинувачено у покриванні гомосексуалізму.

Однак на цьому звинуваченні о. Авраамій не зупинився. У проханні на ім’я єпархіального архієрея митрополита Віссаріона (документ див. нижче) ієромонах свідчить про бездумні послухи настоятеля, які о. Авраамій, як і інші насельники, змушений був виконувати без особливої причини «за будь-якої погоди й будь-якої пори доби». За цією причиною він підірвав своє здоров’я (що помітно з відео, де батюшка надає інтерв’ю). Скарги насельників на погіршене здоров’я до уваги не бралися, оскільки, як говорить настоятель, «ми не фонд милосердя».

Ієромонах Авраамій вів звітну книгу монастиря, у якій не вказував фінансові надходження на банківський рахунок монастиря та інші джерела прибутку через приховування цих даних настоятелем.  

У проханні згадуються двоє представників білого духовенства – одружені «ієреї» Володимир та Олег, які за дивних причин, маючи свої парафії, входили до числа братії монастиря. Ці священики, не маючи досвіду чернечого життя, також, подібно до настоятеля, жорстоко та зневажливо ставилися до місцевих ченців. 

 

Як виявилося, одним свідченням ієромонаха не обмежувалися скарги на настоятеля монастиря у Кип’ячому. Автор іншого документу ієрей Сергій Могилевський звинувачує архімандрита Євстратія у «кришуванні» ним бандитського угрупування, яке за вказівкою архімандрита розправлялося з невгодними йому. Отець Сергій, потрапивши до його «чорного списку» як свідок його діянь, небезпідставно побоюється розправи над собою (у проханні митрополитові Віссаріону він повідомляє: «мене як свідка хотіли вбити»). За цією причиною він змушений був переховуватися з дружиною та двома малолітніми дітьми.

До того ж, священик Сергій сповідує проукраїнські погляди, які йдуть урозріз з політичним баченням архімандрита Євстратія, проповідника ідей «Русского мира» та «святої триєдиної Русі».

   

Парафіяни Свято-Троїцької церкви УПЦ МП села Чоповичі (неподалік урочища Кип’яче), начувані жахливими монастирськими розповідями, збираються всією громадою перейти до Православної Церкви України, не дивлячись на незгоду місцевого отця настоятеля. З цією метою парафіянами проводяться збори, складаються необхідні документи.

Коментар Cerkvarium. Ми чекали пояснень керівництва Овруцької єпархії УПЦ МП щодо фактів, викладених у попередньому матеріалі, але наразі відповіді не надійшло. За нашою інформацією, архімандрит Євстратій збирає підписи на свій захист.

Фото з сайту Преображенського монастиря в ур.Кип'яче