Як РПЦ намагається дискредитувати українську автокефалію – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Як РПЦ намагається дискредитувати українську автокефалію

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Зараз вустами колишнього глави прес-служби отця Володимира Вігілянського по мережі розносять нібито слова старця Парфенія із закликом "За РПЦ".

Дмитро Горєвой

«Я думаю, що церковне самоврядування у вигляді автокефалії - це річ сама по собі непогана. Але коли існує мир. Коли це питання не стає питанням поділу людей, пастви. Тому мудрість, ймовірно, підказує, наскільки можливо зберігати єдність з Патріархією Московській. Моя думка, щоб всі країни колишнього Союзу були в єдиній Російській Православній Церкві».

«Я думаю, що якщо Україна увійде до Європи, з нею трапиться гірше, ніж з Грецією. Тому треба бути дуже уважним. Потрібно молитися Богу, Пресвятій Богородиці, святим. Тільки Господь може позбавити нас від важкого становища, в якому ми знаходимося».

Пишуть, що це сказав старець, і в кінці між іншим додають - "Зараз старцю Парфенію 87 років" - мовляв, навчений життєвим досвідом, а значить, його авторитетній думці треба довіряти, але це не точно.

І можна було б просто проігнорувати цю заяву - мало що сказав якийсь окремо взятий монах. Причому сказав на відверто політичну тему для тих, хто постійно топить за мем "Церква поза політикою". Не знаю, через неуважність або по дурості отець Вігілянський згадав, що цей авва є настоятелем монастиря, в якому зберігаються Дари Волхвів? Напевно, все ж через дурість.

"Чому це раптом?" - запитаєте ви? Я історію з Дарами Волхов запам'ятав добре і надовго. РПЦ організувала візит цієї реліквії, з історичної точки зору дуже сумнівною, в січні 2014 року. Чисто випадково, ага, - в службу супроводу реліквії було включено Ігора, самозванця Стрєлкова, Гіркіна. Він пізніше сам зізнався, що відлучався на Майдан для спостереження. І раптом ні з того ні з чого за особистим благословенням патріарха Кирила делегація поміняла маршрут перебування і полетіла на кілька днів до Криму. Січень 2014! Деталі цього візиту потім описав екс-віце-прем'єр Рустам Теміргалієв. Він розповів, як під приводом візиту Дарів Волхвів відбувалося вербування і схиляння до зрадництва вищих посадових осіб АР Крим (в першу чергу В. Константинова, А. Могильов тоді від зустрічі відмовився).

Примітно, що переговори тоді проводив екс-депутат Держдуми Д. Саблін, який пізніше створив в Москві рух "Антимайдан". До речі чимало членів "Бойового братства" Сабліна були нагороджені медаллю "За повернення Криму".

"Яка ж мораль цієї байки?" - запитають мене парафіяни. А вона в тому, що в РПЦ працюють настільки недалекоглядні пропагандисти, що навіть не можуть сфабрикувати нормальну інформаційну кампанію без лаж. Вже всім відомо, що ви попалилися на Дарах Волхвів, ну так до чого було діставати на світ Божий геронту Парфенія?

«А кожен, хто слухає цих Моїх слів, та їх не виконує, подібний до чоловіка того необачного, що свій дім збудував на піску і пішов дощ, і розлилися річки, і буря знялася й на дім отой і він впав, і була та руїна його!» (Матвія 7:26, 27).

І так, на місці грецьких спецслужб я би зробив візит з фінансової перевіркою в цей монастир - а що, їм можна, у них церква не відділена від держави.

На фото "духоносними" авва Парфеній під час привозу делегації Дарів Волхвів до Криму в січні 2014 року.