Вселенський Патріарх: ми вирішимо українське питання в канонічному порядку і на благо українського народу – інтернет-видавництво Церкваріум
28
Вт., вер.

Вселенський Патріарх: ми вирішимо українське питання в канонічному порядку і на благо українського народу

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Якщо балканські народи мали право на автокефалію, то таке ж право мають і мільйони українців

Офіційний сайт Вселенської патріархії оприлюднив подробиці останньої промови Вселенського патріарха з українського питання.

«Будьте впевнені, що ми вирішимо українське питання в канонічному порядку і на благо для українського народу», - наголосив Вселенський Патріарх Варфоломій, <…> в  п'ятницю, 24 жовтня,  вітаючи митрополита Верійського, Наусського і Кампанійського Пантелеймона, який супроводжує велику групу священників, монахів і мирян зі своєї єпархії.

«По-перше, українці мають право одержати власну автокефалію, як і всі балканські народи, які протягом певного часу були в безпосередній юрисдикції Вселенського Патріархату, і одного разу прийшов той момент, коли вони стали незалежними. Вони отримали свою церковну незалежність та внутрішнє самоврядування. По-друге, це - привілей Вселенського Патріарха надавати автокефалію», - сказав Вселенський Патріарх, додавши: «Запит українського народу на церковну незалежність не є новим. В основному це виникло після заснування суверенної, незалежної української держави на початку 1990-х років, але це було набагато давнішим запитом. Як і у випадку з росіянами у XVI столітті, а пізніше з сербами, болгарами, румунами, з церквою Греції в 1850 році, з церквою Албанії в 1937 році. Отже, всі інші мають право на автокефалію, а 45-50 мільйонів українців не мають цього права. Це несправедливо».