Віруючі в Україні хочуть залишатися членами Російської церкви, - патріарх Кирил – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Віруючі в Україні хочуть залишатися членами Російської церкви, - патріарх Кирил

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Чому ж тоді юридична прив'язка до РПЦ в статутах громад - порушення їх прав?

Патріарх Кирил в аеропорту Страсбурга після закінчення свого візиту до Франції дав журналістам інтерв'ю, в якому поклав великі сподівання на те, що новий президент України припинить порушення прав та дискримінацію віруючих УПЦ МП. Але він досить оригінально описав ці порушення.

"На Україні грубо порушувалися права величезної кількості православних віруючих...Результатом цих порушень були реальні страждання тільки за те, що вони хотіли залишатися православними, хотіли залишатися членами Російської православної церкви".

Як бачимо, патріарх Кирил вкотре вдався до маніпуляцій, розраховуючи на слабку орієнтацію журналістів в темі. Залишимо поза дужками те, що ніхто в Україні не примушує віруючих УПЦ МП змінювати віросповідання. Упорядкування правил зміни громадами юрисдикції (що є їхнім правом і за Конституцією, і за Законом про свободу совісті) не є примусом до відмови від православ'я. Але найбільше здивування в усій цій історії викликає небажання УПЦ МП вносити до назв своїх громад уточнення, до якої помісної церкви вони належать. Адже, за словами очільника РПЦ, всі віруючі УПЦ МП є по факту віруючими РПЦ. Що і потрібно було довести.

Нагадаємо, що днями патріарх Кирил теж прикро обмовився, що Україну не вдалось відірвати від Московського патріархату.

Або це дійсно обмовки, пов'язані з віком патріарха, або це свідоме зондування ґрунту через "гомеопатичні" вкиди подібного роду провокативних меседжів.

Головне фото - Крим.Реалії