Важливо: Депутата, який публічно засудив росіян у Грузії, евакуювали до Посольства України – інтернет-видавництво Церкваріум
07
Ср., груд.

Важливо: Депутата, який публічно засудив росіян у Грузії, евакуювали до Посольства України

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Наразі життю парламентаря нічого не загрожує

Народного депутата України Віктора Єленського, який публічно засудив окупацію Росією православних країн Грузії, Молдови та України, евакуювали до Посольства України у Грузії, про повідомляє помічник депутата Дмитро Горєвой на своїй сторінці у Facebook.

Офіційна заява щодо положення української делегації на Міжпарламентській Асамблеї Православ’я

19 червня розпочала свою роботу 26 сесія Міжпарламентської Асамблеї Православ’я, яка цього року проводиться у Грузії. Україну у складі офіційної делегації представляє народний депутат від фракції «Народного Фронту» Віктор Єленський, який є заступником Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України.

Засідання Асамблеї розпочалося із скандалу. Рік тому президентом МАП було обрано представника Комуністичної партії Державної Думи Російської Федерації Сергія Гаврілова. У якості президента МАП він мав вести засідання Генеральної Асамблеї. Оскільки захід проводився у Парламенті Грузії, то Гаврілов повинен був зайняти місце спікера Парламенту.

Це обурило грузинських парламентарів, які заблокували трибуну. Протягом дня Президент Грузії Саломе Зурабішвілі та численні грузинські політики висловлювали своє невдовлення такими діями російської делегації.

Через значний суспільний резонанс МАП була змушена дочасно закрити засідання. Обурені громадяни Грузії прийшли до готелю, де проживали члени делегацій, щоби висловити свій протест проти присутності російської делегації.

До протестувальників вийшов очільник української делегації Віктор Єленський, який заявив ЗМІ, що він засуджує окупацію Росією таких православних країн, як Грузія, Молдова та Україна і що дії Росії ставлять хрест на всеправославній солідарності.

Після закінчення спілкування з пресою, депутат Державної Думи Російської Федерації Сергій Гаврілов звинуватив Віктора Єленського у підбурюванні протестувальників, образі на адресу президента Російської Федерації Володимира Путіна та зробив усе можливе для виключення народного депутата України з учасників Генеральної Асамблеї МАП.

З міркувань особистої безпеки та недопущення провокацій з боку російської делегації було ухвалено рішення розмістити народного депутата Віктора Єленського на території Посольства України у Грузії.

Наразі життю і безпеці народного депутата України Віктора Єленського ніщо не загрожує, проте до кінця роботи МАП він перебуватиме на території дипломатичної установи.

Нагадаємо, що як вже раніше писав Cerkvarium народний депутат України Віктор Єленський заявив, що Росія зруйнувала православну солідарність. Детальніше про скандали під час засідання Міжпарламентської Асамблеї Православ’я читайте на нашому сайті.