В РПЦ вирішили поставити себе на паузу? – інтернет-видавництво Церкваріум
18
Пн., жовт.

В РПЦ вирішили поставити себе на паузу?

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Таке рішення пов'язане з нерозумінням позиції Константинопольського патріархату по Україні

Як повідомляє російське агентство "Інтерфакс-релігії", прес-секретар патріарха Кирила ієрей Олександр Волков в ефірі радіо "Радонеж" заявив: "Політична напруга, яке існує зараз в світі навколо нашої країни, як ми з жалем констатуємо, зачіпає іноді і Церкву" . Це можна вважати натяком на невдоволення церковного керівництва діями Кремля, через підтримку яких РПЦ тепер втрачає майже половину своїх парафій.

Збентеження у спікера РПЦ викликали заяви Вселенського патріарха Варфоломія, зроблені ним на Синаксисі (Соборі) Константинопольської церкви, що пройшов 1-3 вересня 2018 року в Стамбулі. Там патріарх зовсім прямо заявив, що Константинополь має пріоритетними правами на вирішення проблем в православному світі. Він також назвав неканонічним "втручання" Росії і Московського патріархату в церковні справи України і залишив це право за собою.

Ці та інші заяви, зроблені Константинопольським патріархом в останні дні, викликали серйозне нерозуміння в Російській православній церкві, сказав прес-секретар предстоятеля.

"Після зустрічі (патріархів Кирила і Варфоломія 31 серпня) ми стали свідками низки не до кінця нам зрозумілих заяв з боку константинопольської ієрархії. Зараз, я думаю, нам треба взяти деяку паузу і отримати якісь додаткові роз'яснення", - додав отець Олександр.

За його словами, ті фрагменти з промови патріарха Варфоломія, які з'явилися на деяких американських грецькомовних сайтах, "викликають, щонайменше, здивування і подив, а в більшій мірі - серйозне нерозуміння".

"Нам потрібно набратися терпіння, щоб остаточно все прояснити", - заявив прес-секретар патріарха Кирила.

Однак буквально наступного дня голова Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Московського Патріархату Володимир Легойда вибухнув коментарем в своєму телеграм-каналі: "Призначення Константинопольським Патріархом своїх представників-єпископів на Україні - без узгодження з Патріархом Московським і всієї Русі і Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України - є не що інше, як безпрецедентно грубе вторгнення на канонічну територію Московського Патріархату. Такі дії не можуть залишитися без відповіді".

Які дії у відповідь готує Московська патріархія, поки невідомо. Раніше її офіційні і неофіційні спікери вибухали погрозами влаштувати розкол у світовому православ'ї, оголошували Константинопольського патріарха єретиком і обіцяли подати в якийсь канонічний Всеправославний суд. Такий різнобій у висловлюваннях спікерів РПЦ може свідчити від тому, що Моспатріархія знаходиться у великій розгубленості.