В Росії протести проти будівництва ще одного храму в зеленій зоні – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

В Росії протести проти будівництва ще одного храму в зеленій зоні

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Жителі Росії втомились від непомірних апетитів РПЦ

Днями патріарх Кирил оголосив, що в Росії щодня будується 3 храми. Масове храмобудівництво при загальному скороченні чисельності віруючих починає викликати роздратування росіян. Адже ситуація дійшла до абсурду, коли храми з'являються замість шкіл або лікарень.

Нещодавно пролунав гучний скандал через спробу РПЦ збудувати великий храмовий бізнес-сцентр на місці скверу в Єкатеринбурзі. Пройшли масові мітинги, і місцевій владі не залишилось нічого, як запропонувати референдум та перенести будівництво на більш віддалений період.

І ось аналогічна ситуація виникла вже в Санкт-Петербурзі. Не питаючи місцевих жителів, влада вивела з зеленої зони ділянку в 1,7 гектарів ще у 2006 р. Спочатку там був тимчасовий храм в ім'я Іоанна Милостивого, потім на цьому місці побудували вже кам'яну споруду. Ситуація нагадує те, що відбулось з Десятинною церквою (настоятель горезвісний втікач - єпископ Гедеон Харон).

Для порівняння. Тимчасовий храм.

Капітальний храм.

Нещодавно на ділянці з'явився залізний паркан. Місцеві жителі готові мітингувати проти будівництва величезного храмового комплексу, включаючи безпосередньо храм на 1000 осіб. При цьому настоятель храму Іоанна Милостивого запевняє, що всього лише буде проведено заходи з благоустрою території та облаштування дитячого майданчика. Однак карта забудови заперечує всі слова священника. Незрозуміло, на яких тоді прихожан розраховують замовники будівництва, якщо місцеві жителі - проти.

Петербурзці вже не вперше намагаються боротись з апетитами РПЦ, і в кількох випадках вдалося зупинити "місіонерів". Але Російська церква вже підрахувала, які регіони Росії та райони міст залишаються "неохопленими" храмами. Розрахунки проводятся на основі чисельності населення, а не кілкості віруючих, які реально відвідують храми.

Регулярні опитування свідчать, що в Росії з тих, хто себе називає православними, 15% ніколи не ходять до храму, 13% відвідують його навіть рідше аніж раз на рік, 1-2 рази на рік - 29%, кілька разів на рік, але не кожного місяця - 25%, та раз на місяць і частіше - 17%. Серед населення загалом ці показники ще нижчі.

Головне фото - URA.RU