У Чорногорії подали заяву до прокуратури на сербського митрополита – інтернет-видавництво Церкваріум
18
Пн., жовт.

У Чорногорії подали заяву до прокуратури на сербського митрополита

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Чорногорці виступають проти сербської церкви та прагнуть до автокефалії чорногорської церкви

У Чорногорсько-Приморській митрополії Сербської Православної Церкви заявили, що організація «Чорногорський рух» подала до прокуратури Подгориці позов проти глави Сербської Православної Церкви у Чорногорії митрополита Амфілохія. Причиною стали його заяви від 7 січня під час Різдвяної Літургії у Подгориці про «багато гріхів» нинішньої влади Чорногорії, серед яких: створення «фальшивої церкви», визнання «фальшивої держави» Косово і введення санкцій проти Росії. Чорногорських патріотів, що відновлюють свою церкву, митрополит СПЦ називає продавшими душу зрадниками.

У зверненні до прокуратури зазначено, що позов проти митрополита Амфілохія базується на наявному порушенні двох статей Кримінального кодексу: щодо людської гідності та прав меншин та щодо розпалювання національної, расової та релігійної ненависті.

В інтерв'ю чорногорському телеканалу Vijesti online, митрополит Амфілохій виступає проти рішення Вселенського Патріархату щодо автокефалії Православної Церкви України. Він вважає, це що руйнує єдність православних церков. При цьому він намагається запевнити, що це не вплине на статус Чорногорської церкви. Амфілохій стверджує, що говорив патріарху Варфоломію, що його дії щодо України не є «адекватними духу Православної Церкви».

На питання, чи вплине автокефалія Української церкви на статус церкви у Чорногорії, представник СПЦ відповів негативно. За його словами, Чорногорська Православна Церква «за самою природою немає ніякої церковності», адже на її керманича накладено анафему від Константинопольського патріарха, тому «нема у кого тепер йому шукати визнання».

Однак, сам Предстоятель Чорногорської Православної Церкви митрополит Михайло сподівається, що Чорногорська Церква стане автокефальною, враховуючи, що Українська Церква отримала незалежність. «Я живу у часи, коли Чорногорській Православній Церкві буде повернуто автокефальний статус», ‒ зазначив він.

Cekrvarium вважає, що після визнання автокефалії Православної Церкви України більшістю Помісних Церков, постане питання автокефального статусу балканських церков. Мова йде перш за все про Македонію та Чорногорію. До того ж Чорногорська церква вже мала власну автокефалію, яку втратила рівно сто років тому, коли увійшла до складу Сербської Церкви, оскільки чорногорська держава стала частиною Королівства сербів, хорватів та словенців. Про це, зокрема, йдеться у Томосі про автокефалію Сербської Православної Церкви.