Стандартний сценарій «гонінь» на «канонічну церкву»: приклад Чорногорії – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Сб., лист.

Стандартний сценарій «гонінь» на «канонічну церкву»: приклад Чорногорії

За кордоном

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка
 

Наче по одних і тих самих методичках живуть

У Чорногорії розгорівся скандал навколо каплиці (або за іншими даними хрестильні) Сербської Православної Церкви у Чорногорії поблизу курортного міста Тіват, повідомляє Балканський оглядач.

Річ у тім, що каплицю було збудовано у грудні 2018 р. на території, яка не належить церкви і знаходиться в управлінні державної структури «Морске добро». Поблизу від місця розташування каплиці, знаходиться середньовічний монастир Святого Архангела Михаїла. Це прибережна територія біля острова Михольська Превлака, у Которський бухті.

Міністерством туризму Чорногорії було повідомлено СПЦ про необхідність знесення каплиці, яка не має жодного дозволу, але це звернення було проігноровано. Відтак було попередньо оголошено, що 2 квітня незаконна новобудова буде знесена. Рано вранці 2 квітня люди зібралися навколо церковної споруди та не пропустили представників будівельної компанії, які мали знести незаконну споруду. Поліція яка прибула на місце, без жодного втручання покинула місце подій.

Тепер представники Сербської церкви у Чорногорії кажуть, що не бачили необхідності брати дозвіл на споруду площею 11 кв. м. Представники монастиря взагалі подали заяву до прокуратури проти дій поліції, які на їхню думку «здійснили осаду церковного майна, не надавши документів, що дозволяють їхню присутність».

Очільник СПЦ у Чорногорії митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій вже заявив, що знесення каплиці було би гріхом перед Богом та символом розбрату та ненависті у країні. Він наголошує, що СПЦ є найбільш гнаною Церквою у Чорногорії та ледь не на усіх Балканах.

Цікаво які аргументи наводить митрополит? «Утискам піддаються наші ченці та черниці, які приїхали, у тому числі, з Сибіру та живуть у Чорногорії. Їм забороняють тимчасову реєстрацію, не дають громадянства» ‒ пояснює Амфілохій. У контексті спроб Росії здійснити державний переворот у Чорногорії у 2016 р. не дивним є таке насторожене ставлення до російського духовенства та ченців.

Cerkvarium вважає, що ця ситуація дуже подібна до того, як поводить себе РПЦ в Україні. І Сербська Церква у Чорногорії, і Російська в Україні мають більшість за кількістю парафій і чисельно домінують. Обидві Церкви представляють закордонні центри, які вороже ставляться до незалежності молодих країн. Через обидві структури відбувається вплив на молоді держави з метою блокування їхнього європейського вектору розвитку і прив'язка до Росії. Обидві церкви ігнорують закони країн, в яких вони діють, цинічно зводять культові споруди без дозволів, а потім у разі забезпечення законності, починають розповідати про гоніння та переслідування. Все відбувається за схожими сценаріями.

Нагадуємо, що в Україні у Московського патріархату також є неврегульована ситуація з МАФом біля Десятинної Церкви. У разі, якщо столична влада наважиться на вирішення цього питання, то риторика РПЦ буде такою ж. Вони розповідатимуть, що це гоніння, це гріх зносити незаконну будівлю. Однак, будівництво з порушенням законодавства, в імперських церквах на кшталт РПЦ та СПЦ, вочевидь гріхом не вважають, принаймні коли це стосується їх самих.

Фото з мережі Інтернет