«Росіянам тут не місце»  ̶  скандал на Міжпарламентській Ассамблеї Православ’я – інтернет-видавництво Церкваріум
28
Вт., вер.

«Росіянам тут не місце»  ̶  скандал на Міжпарламентській Ассамблеї Православ’я

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Окупантам влаштували "теплий прийом"

Вчора, 19 червня, у столиці Грузії – Тбілісі – відкрилося 26 засідання Міжпарламентської Асамблеї Православ’я. Засідання відбуватимуться протягом 3 днів, до 22 червня. В Асамблеї беруть участь 100 членів делегацій з 25 країн світу.

Довідка Cerkvarium. МАП була створена 1993 р. за ініціативою Греції. До складу МАП входять парламентарі країн, де православні вірні складають більшість. Дві країни мають особливі повноваження – це Росія і Греція. За задумом засновників, у 1993 р. Греція була єдиною православною країною ЄС, а Росія – єдиною православною країною серед постійних членів Радбезу ООН. Вочевидь такий підхід вже застарів, оскільки в ЄС вже багато православних країн, проте ні росіяни, ні греки змінювати ці порядки, вочевидь, не бажають.

Перший же день засідань увінчався скандалом, причому всі вони пов’язані з російською делегацією.

По-перше, Посол України у Грузії Ігор Долгов покинув залу засідань під час виступу президента МАП, депутата Державної Думи РФ від Комуністичної партії Сергія Гаврілова, про це повідомило МЗС України у Facebook.

«Я буду коментувати лише бажання ортодоксальної церкви України. Всі українці хочуть власної церкви, і те, що ми знаємо і що отримали – це жорсткий опір з боку Москви»,  ̶  заявив Ігор Долгов.

На питання, як би він оцінив той факт, що Росія є головою Міжпарламентської Асамблеї Православ'я, Посол України зазначив, що це рішення залежить від членів організації.

«Росія окупувала територію України і продовжує воювати і сьогодні. Сьогодні у нас один загиблий і четверо поранених військових. Це для нас Росія. ....Християнська релігія і церква – це мирне існування, а не окупація територій. От і все. У мене більше немає коментарів»,  ̶  заявив Ігор Долгов.

Пізніше на участь російської делегації у засіданнях МАП відреагувала президент Грузії Саломе Зурабішвілі. Вона не розуміє, які можуть бути союзи з окупантами. «Міжпарламентська Асамблея Православ’я? Тут немає нічого православного! Для Росії це звичний спосіб, це релігія, яка використовується для досягнення політичних цілей! І якщо це так, то чого ми граємо у політичну гру?»   ̶  заявила глава держави, передає Эхо Кавказа.  

Наступний конфлікт спричинило те, що засідання Асамблеї відбувалися у Парламенті Грузії і російський депутат Сергій Гаврілов сів у крісло Голови Парламенту. Це спричинило протест опозиційних фракцій «Європейська Грузія» та «Єдиний нацрух». Своїх колег підтримали і представники парламентської більшості. Лідер правлячої фракції Арчіл Талаквадзе заявив, що росіянам не місце у Парламенті Грузії: «Ця конференція повинна бути негайно припиненою, депутати Держдуми повинні залишити Парламент і Грузію».

Сам же Гаврілов на питання журналістів, чи комфортно йому перебувати у країні, 20% якої окуповано Росією, відповів: «Ніякого дискомфорту. Я дуже щасливий. Грузія – моя Батьківщина» – передає видання Грузія.Online.    

До МАП направили свої вітальні листи і очільники православних церков. Якщо російський патріарх жалівся православним депутатам на утиски вірян в Україні, то грузинський патріарх нагадав, що попри формальне збереження кордонів Грузинської церкви, 20% територій лишаються окупованими і держава не може здійснювати там свої функції.

Сьогодні сесія МАП через протести була закрита. Більше у Парламенті Грузії цей захід проводитись не буде. Заплановано зібрання на завтра, однак в якому місці – ще поки не відомо.

Cerkvarium слідкуватиме за розвитком ситуації та інформуватиме про перебіг подій на МАП.