Російські «політологи»: при Зеленському переслідування УПЦ МП продовжиться – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Російські «політологи»: при Зеленському переслідування УПЦ МП продовжиться

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Без страшилок про гоніння російську філію РПЦ вже не втримати?

Здається, російський наступ на церковному напрямку отримав нового дихання. Спочатку в РПЦ було багато позитивних очікувань від зміни керівників держави, але через деякий час ейфорія зійшла нанівець.

Про те, що УПЦ МП не варто очікувати повного реваншу при новому президентові, вже пишуть московські «політологи», які свого часу брали активну участь у підготовці проголошення т.зв. «народних республік» на території України. Тактика залякування черговою порцією гонінь на «канонічне православ’я» виявилась набагато ефективнішою, аніж віра в налагодження ситуації.

Несприятливим для УПЦ МП часам присвячено випуск 4 за 2019 рік бюлетеня «Украина: информационно-аналитический мониторинг». Максимум, на що можна розраховувати українській філії РПЦ – це зменшення радикальних крайнощів. Але в цілому Зеленський начебто продовжить курс Порошенка. Адже в Україні, за словами головного редактора інформаційної агенції REGNUM, вже склався загальнонаціональний консенсус щодо «національної церкви».

Про більш м’які форми дерусифікації говорять і інші дописувачі. Але, на їх думку, зниження рівня пропаганди томосу як досягнення України не припинить процес.

Загалом, з точки зору авторів бюлетеня, боротьба з УПЦ МП прийме більш латентні форми, а тому більш небезпечні. Адже при Порошенку, який діяв прямолінійно, було набагато простіше формулювати меседжі про «гоніння на канонічне православ’я», без яких не буде мобілізації всередині УПЦ МП.

Видавець українофобського ресурсу (накладом 1100 екземплярів) – одіозний «Інститут країн СНД». Головний редактор – К. Затулін, директор Інституту країн СНД, фігурант прослушки СБУ та відкритий прихильник ідеї визнання "ДНР" та "ЛНР" Росією. 

Вихідні дані бюлетеня показують, що у цього «Інституту країн СНД» досі є українська філія. Існує вона начебто за адресою м.Київ, вул. Жилянська, 114, офіс № 2. Проте телефон для зв’язку належить ТОВ «Агропромислова фірма Славія», яка розташована за адресою Київ, вул. В.Васильківська, 13.

"Украинский филиал: 01032, Киев, ул. Жилянская, дом 114, офис № 2 . Тел.: (8 10 38 044) 235 85 59). Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її."