Російська церква захоплює парафії Константинополя – інтернет-видавництво Церкваріум
21
Чт., жовт.

Російська церква захоплює парафії Константинополя

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Настоятель храму Різдва Христового і Святого Миколая Чудотворця у Флоренції спробував змінити юрисдикцію. Невдало.

«Після антиканонічних рішень, зроблених патріархом Варфоломієм 11 жовтня, ми перестали його поминати. Цими рішеннями патріарх Варфоломій зробив Православну церкву України на чолі з митрополитом Онуфрієм гнаною», - заявив настоятель храму протоієрей Георгій Блатінскій, якого цитує Інтерфакс Релігія. Як повідомляє на своїй фб-сторінці клірик Армавірської єпархії Максим Волинець, парафії Різдва Христового та Миколи Чудотворця у Флоренції з 28 жовтня 2018 перейшов з юрисдикції Константинопольського патріархату до РПЦЗ і за богослужінням священики поминали Іларіона, митрополита Східно-Американського та Нью-Йоркського (РПЦЗ).

Сам храм, як і прихід Різдва Христового і Святого Миколая Чудотворця у Флоренції, добре відомий далеко за межами Італії. Громада, що складається з емігрантів російського походження почала будівництво храму в 1899 році. Парафія має свій сайт і сторінку в соцмережі, але на жодному ресурсі немає повідомлень про зміну юрисдикції. Більше того, на офіційному сайті Європейського екзархату Вселенського патріархату оприлюднено комюніке канцелярії щодо подій, які мали місце в храмі у Флоренції

«Сповіщаємо клір і повноту Церкви про заборону в служінні протоієрея Георгія Блатінского і ієрея Олега Цуркана. Заборона набуває чинності з даного дня, 1-го листопада 2018 року. Всупереч всім канонам в неділю 28 жовтня 2018 за літургією в церкві Різдва Христового і святителя Миколая у Флоренції (Італія) ними не був згаданий ні єпархіальний архієрей архієпископ Іоанн Харіупольскій, Екзарх православних церков російської традиції в Західній Європі, ні святійший Патріарх Вселенський Варфоломій. Більш того, вони ввели громаду в оману.

З огляду на тяжкість порушення, їм забороняється здійснювати богослужіння, здійснювати таїнства і благословення віруючим, а також носити священицьке облачення і наперсний хрест».

На цей час не зрозуміло в якому правовому статусі перебуває громада. Цікаво, що офіційні представники УПЦ (МП) та РПЦ, які завжди підкреслюють неприпустимість «захоплень храмів розкольниками» не виступили із засудженням таких дій настоятеля по відношенню до свого правлячого архієрея та громади.