Прес-секретар Сербської церкви Іриней Булович фальсифікує рішення Архієрейського собору – інтернет-видавництво Церкваріум
07
Ср., черв.

Прес-секретар Сербської церкви Іриней Булович фальсифікує рішення Архієрейського собору

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Гучного листа на адресу сербського патріарха надіслала група єпископів СПЦ

Схоже, в Сербській православній церкві починається скандал. За повідомленням сербського видання Danas, група єпископів СПЦ на чолі з митрополитом Чорногорсько-Приморським Амфілохієм (Радовичем) надіслала листа на адресу патріарха Іринея, в якому звинуватила прес-секретаря СПЦ єпископа Бачського Іринея (Буловича) у фальсифікаціях рішень Архієрейського собору від 18 травня. Єпископи оголосили, що вони обурені та відмежовуються від прес-релізу за наслідками собору, адже "прес-секретар свавільно сформулював деякі рішення, всупереч волі Святого Архієрейського Собору". Саме Булович пише усі прес-релізи, і тепер буде дуже важко довіряти цим повідомленням, які публікуються на офіційному сайті СПЦ.

Серед претензій до Буловича - викривлення деталей візиту керівництва Сербії до патріархії. Зокрема, що начебто зустріч було проведено не за ініціативою та на запрошення патріарха, а на запрошення Собору (собор не прийняв цього рішення).

Єпископи обурені тим, як в офіційному прес-релізі було обійдено мовчанкою візит кіпрського предстоятеля Хризостома до патріарха Іринея, під час якого обговорювалось українське питання.

Оскільки в релізі речі описані зовсім не так, як було вирішено на Соборі, сербські єпископи вимагають видати новий текст оголошення. За неофіційною інформацією Danas, патріарх Іриней не відповів на цей лист. Первинний текст релізу так досі і висить на офіційному сайті СПЦ, звідки лише прибрано згадку про "справу" Західно-Американського єпископа Максима (Василевича), який, нагадаємо, висловився "не в ногу" зі своїм керівництвом щодо української автокефалії.

До речі, в цій ситуації немає нічого дивного, адже Cerkvarium давно вже підозрював, що єпископ Бачський Іриней (Булович) у документах, які він складає, видає бажане за дійсне та маніпулює фактами. Що ж, наші інтуїтивні підозри отримали гучне підтвердження.