Перехрестіться, вас знімають: всі церкви Росії обладнають засобами спостереження – інтернет-видавництво Церкваріум
21
Чт., жовт.

Перехрестіться, вас знімають: всі церкви Росії обладнають засобами спостереження

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Цікаво коли у РПЦ наважаться на потужну медійну кампанію з закликами до світської влади не втручатись у церковні питання? Чи РПЦ не здатна критикувати російську владу, так як вона критикує українську?

ФСБ Росії розробила документ про перелік вимог до антитерористичної захищеності об’єктів релігійних організацій.

Проектом пропонується затвердити перелік вимог та паспорт безпеки об’єкту. Загалом усі релігійні об’єкти розподілять на 3 групи:

  1. Якщо при потенційному теракті постраждає понад 1000 осіб та загальні збитки перевищать 50 млн. рублів (720 тис. доларів США).
  2. Якщо постраждає менше 1000 осіб та загальні збитки складуть не більше 50 млн. рублів.
  3. Якщо постраждає менше 200 осіб та загальні збитки складуть не більше 1 млн. рублів (14 тис. дол.).

У незалежності від групи усі об’єкти повинні мати систему оповіщення та план евакуації, відповідне освітлення, у тому числі прилеглої території, систему відео спостереження та кнопки сигналізації, проти таранні засоби (!),а також охорону співробітниками відповідних структур. У проекті є норми про щорічні планові, а також можливість, позапланових перевірок.

Цікава деталь у пояснювальній записці до проекту – нововведення не потребуватимуть видатків з бюджету. Тобто на цей раз буде платити не влада, а релігійні організації.

У російському телеграм-каналі «Церквач» вже порахували попередні витрати, які ляжуть на плечі настоятелів храмів. Для цілодобової охорони об’єкта потрібно як мінімум 4 представника відповідних структур, а це 3 млн. рублів на рік (43 тис. доларів США). Причому можна наймати охоронців як з приватних структур, так і з державної Росгвардії.

Ще від 2 млн. (28 тис. дол.) треба витратити на систему безпеки, а потім регулярно сплачувати за її техогляд. Це лише приблизні розрахунки за неповний комплект послуг. Більше того, усілякі перевірки створюють можливість корупції з боку перевіряючих органів.

Всемогутня до сьогодні, юридична служба Московського патріархату на чолі ігуменією Ксенією, яка посідає друге місце серед найвпливовіших жінок у РПЦ, цей бій з державою програла. Єдина поступка, яку поки вдалось протягнути – відстрочка штрафів, однак, це теж питання часу.

Аналітики передбачають, що розмиті формулювання на практиці матимуть наступне застосування: відповідні органи будуть вказувати священикам куди вмонтовувати тривожну кнопку (наприклад на престол), або куди ставити сигналізацію (як варіант на жертовник), куди повісити камеру спостереження (куток для сповіді як раз підійде). А де не буде відео спостереження – потрібно робити щодобово обхід та все фіксувати у журнал огляду.

Не відомо чи це вбереже від терористів, однак виробники сигналізацій та безпекових систем, а також охороні фірми та Росгвардія – суттєво зароблять, не кажучи вже про ФСБ, яка проводитиме планові та позапланові перевірки. Загалом, тепер у священиків буде набагато більше приводів дружити з місцевими фсбшниками, а в останніх більше приводів навідуватись до храмів.

Примітно, що новації вирішили оформити Постановою Уряду, а не законом. Така процедура знатно швидша, тай достатньо лише голосів членів Кабінету Міністрів, не треба збирати депутатів обох палат Парламенту, проводити слухання та збирати комітетські засідання.

Cerkvarium вважає, що ця ідея є подальшим намаганням російської влади отримати додаткові фінанси в умовах санкцій. Як це було з пенсійним віком, коли у відповідного фонду були взяті гроші на інші видатки, так і у цій ситуації. Більше того, від нововведень виграють представники спецслужб середньої ланки, що вплине на їхню лояльність режиму. Адже відомо, що Кремль робить ставку на силовиків.

Це вже не перша спроба відрізати від РПЦ фінансові потоки. Нагадаємо, раніше патріарх Кирило звільнив багаторічного директора заводу «Софріно» Євгена Пархаєва, а на його місце був призначений нікому не відомий військовий у відставці. Аналітики тоді стверджували, що каса «Софріно» упливає від патріархії до силовиків.

При цьому російська влада не забуває роздавати й «пряники». Нещодавно релігійним організаціям дозволили не здавати фінансову та податкову звітність, а також виключили з під дії окремих положень Кодексу законів про працю. Таким чином у Кремля є аргумент, що вони сприяють релігійним організаціям. Зменшили кількість бюрократичної звітності, проте посилили контроль та фінансове навантаження.

Цікаво коли у РПЦ наважаться на потужну медійну кампанію з закликами до світської влади не втручатись у церковні питання? Чи РПЦ не здатна критикувати російську владу, так як вона критикує українську?