Патріарх Александрійський в американському посольстві в Каїрі: Дякую США за допомогу – інтернет-видавництво Церкваріум
28
Вт., вер.

Патріарх Александрійський в американському посольстві в Каїрі: Дякую США за допомогу

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Також патріарх назвав главу Коптської церкви "братом і другом"

За повідомленням офіційного сайту Александрійської патріархії, патріарх Александрійський і всієї Африки Феодор II відвідав посольство США в Каїрі, де зустрівся з представниками посольства. 

Його Блаженство розповів про величезну місіонерську та соціальну роботу, що проводиться патріархією, та особисто подякував США за допомогу та значний внесок в гуманітарну діяльність патріархату. 

Також патріарх Александрійський висловив бажання в найближчому майбутньому самому відвідати США. У свою чергу, посол США запевнив патріарха, що його держава буде і надалі допомагати патріархату в Африці.

А за кілька днів після цієї зустрічі патріарх Феодор поспілкувався зі своїм тезкою Коптським патріархом Феодором II (Тавадросом), якого назвав «своїм братом і своїм другом». Однак під час візиту в Одесу за три місяці до того Александрійський патріарх зробив ряд заяв про всебічну підтримку «канонічної церкви в Україні» та її предстоятеля митрополита Онуфрія. 

З цього випливає, що політика Александрійського патріарха з канонічних питань залежить від того, де він знаходиться - в Єгипті або за його межами. Адже коптський патріарх не є канонічно визнаним для Вселенського православ'я. На жаль, такі протилежні підходи свідчать або про політичну, або про особисту заангажованість глави Александрійської православної церкви. 

Що стосується подяки патріарха за американську допомогу та бажання відвідати США, то це може свідчити, що Александрійська патріархія не обмежується фінансовими вливаннями з Росії. Нагадаємо, що не так давно настоятель Ватопедського монастиря ігумен Єфрем (Куцу), великий прихильник Росії, їздив до США з того самого питання.