Папа Римський з Путіним обговорюватиме Україну – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Ср., серп.

Папа Римський з Путіним обговорюватиме Україну

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Чомусь без представників самої України

Папа Римський Франциск прийме президента Російської Федерації Володимира Путіна у Ватикані 4 липня, передає Європейська правда з посиланням на AFP.

«Я можу підтвердити, що Святіший Отець прийме президента Росії Владіміра Путіна у Ватикані 4 липня», - сказав офіційний представник Ватикану Алессандро Джізотті.

Раніше Кремль підтвердив, що Путін має відвідати Італію, але нічого не сказав про дату візиту і плани президента зустрітися з Папою Франциском.

Аргентинське агентство Tеlam напередодні повідомило, що основними темами переговорів стануть поточна ситуація в Україні і на Близькому Сході.

За даними ЗМІ, вони обговорять висунуті Москвою претензії на адресу українських греко-католиків, які, на думку Московського патріархату, підтримують «розкол» в православному світі. Зустріч з представниками УГКЦ призначена на наступний день після перемовин з Путіним - 5 липня.

Це буде друга зустріч Путіна з Папою Римським за останні чотири роки: попередня була 10 червня 2015 року. На неї Путін запізнився на годину, пояснивши затримку корками в Мілані та Римі та «тривалими переговорами» з прем'єром Італії.

Наступного дня після зустрічі з Путіним Франциск проведе переговори з керівниками Української греко-католицької церкви для обговорення ситуації в Україні. Ця зустріч була анонсована ще на початку травня.

Коментар Cerkvarium. Хоча офіційно представники РКЦ скаржаться, що конфлікт РПЦ та Константинополя через Україну суттєво заморозив їхній екуменічний діалог з РКЦ, по факту ми спостерігатимемо гру Ватикану на два фронти. Адже в Гаванській декларації, підписаній Папою Франциском та патріархом Кирилом у лютому 2016 року, йдеться про засудження "уніатизму". Проте останніми днями з неофіційних джерел надходить інформація, що Папа готовий обговорити з представниками УГКЦ питання надання цій структурі статусу патріархату. Якщо ця ідея набуде реальних перспектив, можна говорити про непряме визнання саме ПЦУ помісною церквою України (та, відповідно, невизнання України канонічною територією РПЦ). Адже саме на визнанні Ватиканом канонічної монополії РПЦ на Україну базувалась вимога узгоджувати з росіянами питання діяльності УГКЦ та організації візиту Папи до своєї української пастви.