На Афоні призначено нового цивільного губернатора – інтернет-видавництво Церкваріум
24
Пт., вер.

На Афоні призначено нового цивільного губернатора

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

МЗС Греції призначило Костаса Дімцаса новим цивільним губернатором Святої Гори Афон

Про це повідомляє сайт afon.org.ua.

13 серпня 2018 року в адміністративному центрі Афона місті Кареї, в соборному храмі Протата, відбулася офіційна інавгурація нового губернатора, в якій взяли участь прот і члени Священного Кіноту Афона, які представляють всі 20 святогірські монастирі. Після урочистої зустрічі членами Священного Кіноту, новопризначений губернатор в їх супроводі пройшов до храму Протату, де вклонився чудотворній іконі Божої Матері «Достойно єсть».

У своїй промові Костас Дімцас запевнив, що в його особі Святогірське братство матиме свого посла в грецькій державі з метою дотримування інтересів і донесення до уряду Греції правдивого голосу святогірців. Він також підкреслив, що буде пильнувати юрисдикцію Вселенського Константинопольського Патріархату над Святою Горою Афон, висловивши свою повагу і любов Святішому Патріарху Константинопольському Варфоломію як правлячому архієрею Святої Гори.

Новий губернатор Афону в минулому працював журналістом, а з 2010 р – генеральним директором Благодійної організації «Apostoli» Афінської Архієпископії Елладської Православної Церкви і був особистим радником Архієпископа Афінського і всієї Еллади Ієроніма II. Як відзначають грецькі ЗМІ, кандидатура Костаса Дімцаса була запропонована Прем'єр-міністром Греції Алексісом Ціпрасом, який підтримує доброзичливі стосунки з Предстоятелем Елладської Церкви, від якого було отримано благословення на нове призначення. Останнє зіграло вирішальну роль у виборі на користь пана Дімцаса.

На посаді цивільного губернатора Афона Костас Дімцас змінив п. Арістоса Касміроглу, який займав цю посаду протягом останніх 8 років, а до цього більше 10 років займав посаду заступника губернатора Афона. Всього на Афоні Арістос Касміроглу пропрацював 22 роки.

Під час інавгурації новий губернатор Афону Костас Дімцас висловив свою сердечну подяку Арістосу Касміроглу за багаторічні труди і успішну роботу.

В інавгурації нового цивільного губернатора, крім членів Священного Кіноту і представників афонських монастирів, взяли участь представники Міністерства закордонних справ Греції, Верховного суду, торгово-промислової палати, служб безпеки та інших урядових організацій Греції.

Як повідомляють грецькі ЗМІ, вступивши на посаду цивільного губернатора Афона, Костас Дімцас збереже за собою посаду керівника церковної благодійної організації «Apostoli», що займається під егідою Елладської Церкви благодійними проектами з надання допомоги бідним і біженцям, а також в галузі освіти, медицини, екології.

Цивільний губернатор Афону, згідно з чинним грецьким законодавством, є службовцем Міністерства закордонних справ Греції та перебуває в адміністративному центрі Афона м. Кареї (Карієсі), де розташовується його офіс і адміністрація. Він уповноважений представляти інтереси Грецької держави на Афоні, що є автономною чернечого республікою в складі Греції, контролювати дотримання чинного законодавства та Статуту (конституції) Святої Гори, а також питання правопорядку і безпеки (зокрема, йому підпорядковується поліція і низка інших служб).

Міжнародний інститут афонської спадщини щиро вітає пана Костаса Дімцаса з таким відповідальним призначенням і бажає йому допомоги Божої в трудах на благо Святогірського братства і монастирів Афону.