Митрополит Александрійського патріархату провів панахиду за жертвами Голодомору – інтернет-видавництво Церкваріум
28
Вт., вер.

Митрополит Александрійського патріархату провів панахиду за жертвами Голодомору

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Пам'ять співвітчизників також вшанував посол України в Кенії

На фейсбук-сторінці одного з кліриків Александрійського патріархату з'явилося повідомлення про те, що єпископ Александрійської православної церкви, митрополит Кенійський, екзарх всієї Східної Африки Макарій (Тіллірідіс) за участю посла України в Кенії провів поминальну службу за жертвами Голодомору («голоду і геноциду» в Україні). На панахиді були присутні українці, а символом Голодомору були пшеничні колоски.

"Сьогодні ввечері, 17 жовтня, Його високопреосвященство архієпископ Макарій очолив поминальну службу разом з послом України [в грецькому храмі в Найробі, Кенія - Cerkvarium]. Поминальна служба була присвячена мільйонам українців, які загинули під час голоду і геноциду в Україні. Цей жахливий голод відбувався протягом 1933-1934 років. Так багато людей загинуло, і сьогодні ми їх згадуємо. Нехай їх душі спочивають з миром ", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, що митрополит Київський і всієї України Онуфрій Березовський свого часу дуже провокаційно висловився про загиблих під час Голодомору: "Голодомор - це було напоумлення, утихомирення з боку Господа нашої гордині, яка повстала проти себе самої, проти буття людини. Є таке українське слово, трохи вульгарне - катюзi по заслузi. Ми отримали те, що заслужили. <...> Можна багато сперечатися, шукати винних, але, якщо ми віруючі люди, ми повинні на це подивитися з точки зору духовної. Ми знаємо, що сталося з нашим суспільством після революції 1917 року, яке було повстання людей проти Бога. Як руйнували храми, нищили ікони, ображали православні святині. А Бог не б'є палицею, Бог іншими способами картає людини. <...> Ми сьогодні і завжди молимося за тих людей, які робили помилки в житті, це наші предки, ми просимо, щоб Бог їх простив <...> Але цих людей не можна зводити в ранг праведників".