Константинополь розпустив Західноєвропейський екзархат російських парафій – інтернет-видавництво Церкваріум
28
Вт., вер.

Константинополь розпустив Західноєвропейський екзархат російських парафій

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Синод Вселенського патріархату розпустив Західноєвропейський екзархат російських парафій в Європі

Синод Вселенського патріархату розпустив Західноєвропейський екзархат російських парафій в Європі. Про це повідомляє грецький церковний портал Ромфея. Це рішення було прийнято на Синоді Вселенського патріархату 27 листопада 2018 року. Однак, на офіційному сайті патріархії підтверджуючої інформації поки не опубліковано.

Західноєвропейський екзархат російських парафій ‒ церковна юрисдикція Константинопольського патріархату, створена після громадянської війни в Росії для опіки емігрантів з Російської імперії. Спочатку парафії з еміграції були сформовані до «Тимчасового екзархату святого апостольського і патріаршого трону Константинополя в Західній Європі». У 1971 р. екзархат був перетворений на Російську Православну архієпископію Західної Європи. У 1999 р. патріарх Варфоломій спеціальним Томосом відновив статус Екзархату. Ця церковна юрисдикція поширюється на Францію, Бельгію, Нідерланди, Великобританію, Німеччину, Норвегію, Швецію, Іспанію, Італію та Данію. У складі екзархату близько 65 парафій, 100 священиків і 30 дияконів. Центр екзархату знаходиться у Франції та співіснує паралельно з грецькою митрополією Франції, яку нині очолює митрополит Гальський Еммануїл.

Поки немає подробиць і підтверджень цього рішення. Однак, можна припустити, що на це рішення вплинули останні події у Флоренції, коли священики Константинопольського патріархату спробували перевести парафію в РПЦЗ МП.

Редакція буде стежити за розвитком ситуації та інформувати читачів щодо даної теми.