«Історична єдність Руської Православної Церкви»: без України ніяк – інтернет-видавництво Церкваріум
28
Вт., вер.

«Історична єдність Руської Православної Церкви»: без України ніяк

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

На офіційному сайті Московської патріархії створено нову сторінку, присвячену "незалежній від Москви" УПЦ МП

У той час, коли представники УПЦ (МП) намагаються всіляко заперечувати причетність своєї структури до РПЦ, на офіційному сайті Московського патріархату з’являється сторінка «Історична єдність Руської Православної Церкви» - українською та російської мовами. Сторінка, що містить в собі три розділи, має характерну особливість – майже усі записи на ній стосуються лише церковної ситуації в Україні.

Характерно, що на логотипі сторінки по обидва боки розташовано світлини двох лавр - Свято-Троїцької Сергієвої (РПЦ) та Успенської Києво-Печерської (УПЦ МП).

Хоча офіційний сайт РПЦ МП Українську Православну Церкву зараховує до категорії самокерованих Церков, проте в графі «Персоналії» до імені кожного українського архієрея додається приписка «єпископат РПЦ».

Нагадаємо, що 26 грудня набув чинності Закон України від 20.12.2018 р. № 2662-VІІІ "Про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організацїї (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України", відповідно до якого всі релігійні організації, підпорядковані РПЦ у той чи інший спосіб, повинні у своїй назві вказувати цю приналежність.