Апостольська нунціатура в Україні: Щодо останніх рішень Константинополя у нас немає прийнятих позицій – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Апостольська нунціатура в Україні: Щодо останніх рішень Константинополя у нас немає прийнятих позицій

За кордоном

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ТАСС вкотре створив фейк?

На сайті інформаційної російскої агенції ТАСС з'явилось таке повідомлення (мовою оригіналу):

ВАТИКАН, 12 октября. /Корр. ТАСС Вера Щербакова/. Ватикан не вмешивается в дела православия, но поддерживать контакт с неканоническими церквями на Украине не намерен. Такое мнение высказал в пятницу корреспонденту ТАСС дипломатический источник в Ватикане. "Ватикан категорически не вмешивается в дела православия, но уже ясно, что с той церковью, которую признает [патриарх Константинопольский] Варфоломей, Святой престол в контакт вступать не будет", - сказал собеседник агентства.

Не підтверджені нічим слова анонімного джерела швидко розповсюдили російські ЗМІ як доказ, що Ватикан за жодних обставин не прийме рішення Константинополя про надання автокефалії Українській Церкві.

Cerkvarium звернувся до Апостольської нунціатури в Україні з проханням надати коментар, наскільки ця інформація дійсно відповідає позиції Святого Престолу. На що ми отримали таку відповідь: "Позиція Святого Престолу щодо загального питання вже відома. Що стосується рішень останніх днів, то немає прийнятих позицій Святого Престолу в цьому плані". Таки чином, можна зробити висновок, що ТАСС свідомо видав бажане за дійсне, створивши фактично інформаційний фейк.

Нагадаємо, що Комунікат Апостольської Нунціатури в Україні на своїй офіційній сторінці повідомив, що Ватикан не надаватиме оцінок щодо Єдиної помісної Церкви в Україні.