Запорізький єпископ Лука порівняв "чорну п'ятницю" зі Страсною п'ятницею – інтернет-видавництво Церкваріум
24
Пт., вер.

Запорізький єпископ Лука порівняв "чорну п'ятницю" зі Страсною п'ятницею

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

На черзі - "П'ятниця-13"?

В своєму телеграм-каналі митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука (Коваленко), відомий своїми одіозними нападками на Вселенського патріарха, вирішив порівняти щорічний день розпродажів, що приходиться на останню п'ятницю листопада (так звана "чорна п'ятниця") зі Страсною п'ятницею, коли було розіп'ято Христа. Паралель було проведено за двома ознаками: назва дня тижня та кольору.

"Враховуючи збіги назви і дня тижня, я бачу в цьому дні якусь альтернативу П'ятниці Страсній. Я згадую Страсні Євангелія, плач Богородиці, Розп'яття Того, Хто віддав Себе за життя світу. Я так само згадую Його слова про необхідність для порятунку відректися від усього свого маєтку, про те, що навіть той, хто любить свого рідного батька, матір чи дітей більше, ніж Христа, не може бути Його учнем. Я згадую людей, які молитовно стоять в храмі з запаленими свічками і переживають події розп'яття Спасителя".

На противагу молитовникам в храмі, покупці в "чорну п'ятницю" божеволіють від чаду споживацтва, - вважає Лука.

І паралельно я бачу іншу картину, за духом і змістом абсолютно протилежну Страсній П'ятниці. Це п'ятниця Чорна. Величезні черги в магазинах, знесені прилавки, збуджені обличчя людей, руки яких хапають товари без розбору. Це божевільний чад споживацтва, психічна екзальтація, яка, взявши верх над розумом, судорожно намагається набити свій будинок речами, які, може бути, в житті їм ніколи не знадобляться. Хтось скаже, що це крайнощі. Я погоджуся з цим. Але людей, які йдуть в цю крайність, набагато більше, ніж тих, хто стоїть в Страсну П'ятницю в храмах із запаленою свічкою в руках.

Не можна не погодитись з ієрархом, що нездорове споживацтво наносить шкоду психіці покупців. Але незрозуміло, чому він притягує за вуха паралелі зі Страсною п'ятницею. Тим більше що він сам неодноразово скаржився на занепад української економіки.

За аналогією, я думаю, можна провести це співвідношення між тими, хто буде штурмувати магазини в день Чорної П'ятниці, і тими, хто буде причащатися на Великдень.

Але головна претензія до його допису в тому, що божевільному чаду споживацтва піддається велика кількість єпископів, першим серед яких є патріарх Московський Кирил, чиї приватні статки різні джерела оцінюють до 4 млрд. доларів. Нажаль, "психічна екзальтація" патріарха Кирила не обмежується лише одним днем на рік.

Зображення МБХ 

Колаж взято з соцмереж