Віктор Єленський: Заяви УПЦ МП про гоніння - це плювок на могили справжніх сповідників віри – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Сб., лист.

Віктор Єленський: Заяви УПЦ МП про гоніння - це плювок на могили справжніх сповідників віри

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Звинувачення держави в гоніннях на УПЦ МП - штучні та провокативні

В інтерв’ю Радіо Свобода відомий релігієзнавець, народний депутат ВРУ Віктор Єленський відкинув закиди УПЦ МП щодо неймовірних гонінь на цю Церкву з боку української влади. Доказ тому - отримання величезних земельних ділянок для власних потреб, подовження податкових та інших пільг, участь священства УПЦ МП в державних заходах, отримання ними державних нагород тощо.

 

«Що стосується прав УПЦ (МП), то я ще і ще раз хочу наголосити, що ніхто їх в їхніх правах не обмежує. УПЦ, яка зайняла таку позицію під час українсько-російської війни, яку вона зайняла, вона отримала, між тим, від так званої «хунти» стільки землі за останніх 3 роки, скільки потрібно, щоб розташувати п’ять Ватиканів».

«Місцева влада надала їм для монастирів, для ведення господарства і так далі 220 гектарів землі. Вони беруть участь у протокольних заходах, їхніх священнослужителів нагороджують орденами, вони мають всі ті пільги, які мають всі інші релігійні організації України. А враховуючи, що громад УПЦ (МП) багато, то вони, можливо, найбільше користають з цих пільг», - зазначив нардеп.

«Але у Москві сказали, щоб вони йшли на загострення з українською владою. І вони, як можуть, це реалізують. Я маю на увазі, звичайно, не всю Церкву, а священноначалля. Їм дають землю – вони кажуть, що ми відчуваємо безпрецедентні гоніння. Безпрецедентні! Не було прецеденту ніколи – ні під час сталінських часів. Це плювок на могили справжніх сповідників віри».

За інформацією РІСУ, 21 вересня у Варшаві на закритті наради з розгляду виконання зобов'язань у сфері людського виміру ОБСЄ представник міністерства закордонних справ (МЗС) РФ Григорій Лук'янцев заявив, що Українська Православна Церква (Московського Патріархату) зазнає "неймовірних утисків":

"Небувалих гонінь зазнає канонічна УПЦ. Її священнослужителі та парафіяни практично щодня стикаються з проявами насильства, ненависті, спробами силового захоплення храмів. Під це поспішно підверстують і відповідну правову базу. Країна, по суті, стоїть на межі релігійного розколу", – сказав він.

За матеріалами РІСУ