В РПЦ звинуватили ПЦУ у міжконфесійному молебні, хоча раніше самі  теж служили – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Чт., вер.

В РПЦ звинуватили ПЦУ у міжконфесійному молебні, хоча раніше самі  теж служили

Україна
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Нічого нового, просто черговий приклад подвійних стандартів РПЦ

В Чернігові 17-19 серпня відбулась конференція з питань автокефалії Білоруської Автокефальної Православної Церкви. В ній взяли участь білоруські та українські науковці, духовенство ПЦУ та представники невизнаної БАПЦ.

Окрім засідань було також відправлено спільну панахиду за загиблими бійцями російсько-української війни. Це стало приводом для публікацій з негативною конотацією від російських та проросійських церковних медіа.

Головний медійник РПЦ Володимир Легойда поцікавився, чи надав Фанар згоду на цей молебень, а також звинуватив патріарха Варфоломія у намірі зібрати під свій омофор розкольницькі рухи по всьому світу.

Що ж, якщо молитва (молебень чи панахида) з невизнаними є чимось дуже поганим, ба навіть наміром взяти їх під свій омофор, то тоді Володимиру Романовичу краще звернутися до колеги зі своєї церкви ‒ митрополита Іларіона (Алфєєва). Той любить помолитися не стільки з невизнаними православними, скільки взагалі з інославними, що з точки зору канонів є набагато більшим порушенням.

Ось головний дипломат РПЦ служить спільний молебень з римо-католиками біля мощей святого Миколая в італійському місті Барі.

 

Не оминув увагою цей факт і формально український, але такий проросійський ресурс СПЖ. Хочеться їм нагадати, як рік тому троє закарпатських єпископів з УПЦ (МП), УПЦ-КП та УАПЦ разом освятили Бескидський тунель та спільно служили молебень.

Священнодіяння разом з представниками інших конфесій (до офіційного визнання та прийняття рішення про спілкування) не є чимось поганим або страшним. І у самій РПЦ, і в УПЦ (МП) практикують це. Але їхні офіційні речники лукаво намагаються звинуватити ПЦУ у тому, що самі ж час від часу роблять. Класична логіка брехуна.

Примітка. Мова йде про міжконфесійні молитви, молебні чи вшанування пам'яті (панахиди), а не спільне причастя. Причастя, на відміну від молебню чи панахиди, є церковним Таїнством, а тому участь у ньому є чітко регламентованою.

SEO продвижение сайта - LUXEO Работа за границей