УПЦ не хоче називатися Московським патріархатом та подає до суду – інтернет-видавництво Церкваріум
07
Ср., груд.

УПЦ не хоче називатися Московським патріархатом та подає до суду

Україна

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка
 

Церква Московського патріархату не хоче визнавати, що вона Московського патріархату

Київський окружний адміністративний суд відкрив провадження за позовом УПЦ (МП), в якому церква вимагає визнати наказ Міністерства культури щодо затвердження релігієзнавчої експертизи ‒ протиправним, передає офіційний сайт суду.

Нагадаємо, Верховна Рада України 20 грудня 2018 р. ухвалила законопроект № 5309 про зміну назви релігійних організацій, центри яких знаходяться у країні-агресорі. Закон набув чинності 26 грудня. У законі містилися вичерпні критерії належності до закордонного релігійного центру. Також Парламент зобов'язав Міністерство культури здійснити релігієзнавчу експертизу і встановити перелік релігійних організацій, які підпадають під дію нового закону. У міністерстві провели експертизу, а її результати оприлюднили, про що було видано відповідний наказ.

Cerkvarium вважає, що в УПЦ (МП) мають на меті не стільки запобігти перейменуванню, скільки створити черговий конфлікт, протиставити себе державі та отримати привід для чергової порції звинувачень української влади у переслідуваннях та гоніннях. Це виходить з самої суті позову. УПЦ (МП) просить суд визнати протиправними дії Мінкульту, до яких Міністерство зобов'язала Верховна Рада законом. Мінкульт діяв виключно до вимог закону (п. 2-3 Перехідних положень Закону № 2662-VІІІ). Вочевидь у церкви є претензії до самого закону, однак це не дає підстав звинувачувати у протиправних діях його виконавців. Ми стежитимемо за результатами судової справи та повідомлятимемо про новини.