УПЦ (МП) привезе до Києва ікону-фальшивку для поклоніння – інтернет-видавництво Церкваріум
16
Вт., квіт.

УПЦ (МП) привезе до Києва ікону-фальшивку для поклоніння

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Московський патріархат вчергове обдурює власних вірян

Як повідомив наближений до Київської митрополії УПЦ (МП) сайт СПЖ, до Києва з чернігівського монастиря прибуде для поклоніння чудотворна ікона «Аз есмь с вами и никтоже на вы», яку начебто написано наприкінці ХІХ ст. по благословенню Іоанна Кронштадського та зберігалась у прп. Серафима Виріцького.

Проте відомий дослідник православних розділень розколів та церковних відгалужень, проректор з науково-богословської роботи Мінської духовної академії  (РПЦ) Олександр Слесарєв, який веде портал "Анти-раскол", зібрав значну бібліотеку досліджень щодо цієї ікони.

Зокрема, він зазначає, що історія виникнення цієї ікони сфальсифікована, жодних достовірних свідчень про її зв'язок з Іоанном Кронштадським та Серафимом Виріцьким немає. З цього приводу було зроблено достатньо досліджень, які дійшли висновку, що має місце створення міфу та підробка житія прп.Серафима.

Це примусило родичів Серафима Виріцького зробити заяву про те, що такої ікони у нього ніколи не було, а ті, хто розповсюджують міф про неї - банально брешуть.

Безпосереднє відношення до фальсифікації мають "схиархієпископ Чернігівський" Херувим (Дегтярь), а також клірик Санкт-Петербурзької єпархії РПЦ протоієрей Геннадій Бєловолов. Дегтярь (до речі, автор фальсифікації житія прп.Лаврентія Чернігівського та автор його "заповіту" про неподільність Триєдиної Русі) є представником "серафимо-геннадіївської" гілки Російської Катакомбної Церкви (так зв. "секачовці"), яку не визнає УПЦ (МП). Що абсолютно не заважає Дегтярю співслужити з представниками УПЦ (МП), РПЦ та іноді навіть брати участь в літургіях в Києво-Печерській лаврі. Він не є монахом жодного монастиря УПЦ (МП), але попри все це в РПЦ його вважають духоносним старцем. При цьому УПЦ (МП) регулярно вводить в оману представників інших помісних церков щодо власної канонічної принциповості, через яку неможливо мати жодних справ з духовенством неканонічного висвячення або авантюристами (до яких і належить Дегтярь). 

Дегтярь (крайній справа) з митрополитом Августином (Маркевичем)

Дегтярь на літургії в Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі Києва

Приналежність ідеолога фальсифікації походження ікони "Аз есмь с вами и никтоже на вы" до неканонічної гілки "секачовців" не завадило Синоду УПЦ МП від 23 квітня 2002 г. прийняти рішення про місцеве вшанування фальшивки. Питання про загальноцерковне прославлення ікони ставилося двічі: в 2004 і 2009 рр. На 68-му засіданні Синодальної комісії з канонізації святих РПЦ, що відбулося 5 липня 2004 під головуванням митрополита Крутицького і Коломенського Ювеналія, це питання було відхилено в зв'язку з недостовірною історією походження ікони (дані сайту Анти-раскол).

Про причетність Херувима Дегтяря до виникнення міфу про ікону та його канонічне визнання в УПЦ (МП) прямо написано на тому ж сайті СПЖ.

Але, як бачимо, для УПЦ (МП) канонічно та істинно все, що їй вигідно - і фальшиві схиархиєпископи, і фальшиві ікони... Шкода лише неосвічених віруючих, яких свідомо та цинічно обманюють їхні духовні поводирі.