Цікава географія або канонічна територія для чайників – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Цікава географія або канонічна територія для чайників

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Все, що ви хотіли дізнатися про православну Африку, але боялися запитати. Архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент відповідає на ваші питання

Свою думку з приводу питань обговорюваних Синодом Вселенського патріархату висловив глава Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП) архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент в ефірі Радіо Свобода, як повідомляє «Інтерфакс-Релігія».

«Сьогодні звучать такі назви, як «нова церква», «нова церковна структура»... Це суперечить Євангелію, бо Господь створив один раз Церкву, і ніхто «нових церков» створювати не може» – вважає архієпископ.

У владики викликає подив саме обговорення ідей створення автокефальної церкви в Україні: «таке враження, що Україна – це якась Африка або інший континент, де взагалі не було князя Володимира і не було Хрещення».

Хотілося б нагадати главі Інформаційно-Просвітництва відділу УПЦ (МП), що «якась Африка» в родині світового православ’я представлена ​​Олександрійським патріархатом, що посідає друге місце в диптиху православних церков і є однією з найдавніших, закладених Апостолом євангелістом Марком в I ст. н.е.

Простою мовою, доступною для просвітителів від УПЦ (МП) це означає, що в той час, коли Антоній Великий засновував чернецтво на канонічній території Олександрійського патріархату, на території сучасного «Третього Риму» паслися не приручені динозаври (це не точно). Цікаво, що зовсім недавно, на запрошення Предстоятеля УПЦ (МП) Блаженнішого митрополита Онуфрія на урочистості до Одеської єпархії був запрошений Папа і патріарх Олександрійський і всієї «якоїсь Африки» Феодор II. Напевно, через недогляд.