«Томос призведе до падіння ідеї Третього Риму» - Президент Порошенко – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

«Томос призведе до падіння ідеї Третього Риму» - Президент Порошенко

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Про це Президент України заявив в щорічному посланні до Верховної Ради України в четвер 20 вересня.

Петро Порошенко впевнений, що колесо історії розкручено настільки, що повернути чи заподіяти Томосу вже неможливо. «Митрополит Іван Огієнко назвав українську автокефалію ділом повного "розмосковлення" нашої церкви» - нагадав Президент, виступаючи перед парламентарями.

Він зазначив, що українська церква поверне собі гідне місце в світовому православ'ї. В той же час голова держави дав гарантії тим, хто захоче лишиться в складі РПЦ, але, уточнив що, тоді вони повинні і мати відповідну назву, щоби не було плутанини у вірян. Разом з тим Президент зазначив, що «у внутрішні справи церкви не буде втручатись держава... особливо іноземна держава».

Голова держави вважає, що Томос є ще одним актом проголошення незалежності України, а власна церква є запорукою духовної свободи.

Порошенко наголосив, що Томос призведе до падіння ідеї Третього Риму. «В Росії церква - це так звана "скрєпа" авторитарного режиму, а ми, як найбільша православна країна Європи, продемонструємо як органічно в одному національному організмі уживається християнство східного обряду і демократія» - зауважив Президент України.