Таємниця предстоятеля: митрополита Онуфрія ніхто не бачив понад 2 тижні – інтернет-видавництво Церкваріум
09
Пт., груд.

Таємниця предстоятеля: митрополита Онуфрія ніхто не бачив понад 2 тижні

Україна

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка
 

Куди подівся митрополит, у якого підозрюють коронавірус?

На третій тиждень після Великодня, на фейсбук-сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії, яку до призначення предстоятем очолював Онуфрій, опублікували його проповідь про жон-мироносиць. Проте це минулорічне відео, показане в ефірі телеканалу «Інтер» (11 травня 2019)  у програмі «Слово Предстоятеля». Це викликало питання, а що сталось?

Останній раз очільник Московського патріархату в Україні митрополит Онуфрій з'явився на публіці 14 квітня, коли він привітав віруючих зі Страсною седмицею. Фотографій чи відео з Великоднього богослужіння 18-19квітня так і не було оприлюднено, лише розповсюджено офіційне привітання, яке невідомо коли було записано. Перед тим низка ЗМІ оприлюднила інформацію, що митрополит Онуфрій та митрополит Антоній госпіталізовані у Центр Серця Бориса Тодурова, у спеціальні т.з. «бокси Новінського», з підозрою на коронавірус. Відтоді митрополит Онуфрій не з’являвся на публіці. Сам Новінський повідомив, що в нього підтверджено коронавірус.

Нещодавно також було оприлюднено відео з промовою митрополита Павла, намісника Києво-Печерської лаври, зняте начебто після його виписки з Олександрівської лікарні. Дату запису цього відео теж встановити неможливо. На ньому митрополит Павло у зеленому облачені, яке традиційно не використовується ані на Страсному, ані на Світлому тижні. Ймовірно, відео було записано на Вербну неділю (12 квітня), тобто завчасно, але оприлюднено пізніше (20 квітня).

Коли в УПЦ МП постійно приховують суспільно значущу інформацію щодо своїх захворілих, постає питання - а куди подівся сам предстоятель цієї церкви? Який стан його здоров’я? Чи здатен він керувати церквою? Якщо не здатен - то хто керує УПЦ МП і на якій канонічній підставі?

Нажаль, поки що ані громадськість, ані віряни цієї церкви не мають відповідей на ці питання.