Синод ПЦУ ухвалив перші рішення – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Синод ПЦУ ухвалив перші рішення

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Є прес-реліз

Священий Синод Православної Церкви України, якій відбувся 5 лютого у митрополичих палатах Софії Київської ухвалив низку рішень, йдеться у повідомленні на офіційному сайті Церкви. 

Перш за все, Предстоятель митрополит Епіфаній призначив тимчасових членів Священного Синоду, ними стали: Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський; Іоан, митрополит Черкаський і Чигиринський, Сергій, архієпископ Донецький і Маріупольський; Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький; Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький; Євстратій, архієпископ Чернігівський і Ніжинський; Герман, архієпископ Чернівецький і Хотинський; Агапіт, архієпископ Вишгородський; Симеон, єпископ Дніпровський і Криворізький. Також членом Синоду було обрано архієпископа Донецького і Маріупольського Сергія, однак він не зміг взяти участь у засіданні у зв'язку з погіршенням стану здоров'я. 

Раніше Cerkvarium  писав про принципи формування Синоду, відповідно до Статуту про управління Церквою та Томосу про автокефалію

Також Синод затвердив титули архієреїв та порядок найменування єпархій. У разі збігу, назва єпархії повторює подвійне титулування її керуючого. 

Почесний патріарх Філарет очолив Київську єпархію, проте не зрозумілим лишились межі єпархії митрополита Київського Епіфанія. 

Архієпископ Вишгородський Агапіт був прирівняний до єпархіального архієрея, проте ніякої кафедри не обійняв. Таке рішення пояснюється особливим значенням Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва. Також уточнюється, що на цей монастир не розповсюджується юрисдикція Київської єпархії, очолюваної почесним патріархом Філаретом. 

Митрополита Вінницького і Барського Симеона з УПЦ (МП) було обрано Головним секретарем Священного Синоду. 

Було обрано ректора Київської православної богословської академії, оскільки її попереднього ректора було обрано Предстоятелем ПЦУ. Ним став протоієрей Олександр Трофимлюк, який також очолив Управління духовної освіти і богословської науки.  

Посаду очільника Синодального управління військового духовенства обійняв митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, а головою Управління соціального служіння і благодійності став архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій. Також було утворено «Православну місію допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі», головою якої призначено архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента.

Управління зовнішніх церковних зв'язків залишилось за Предстоятелем.