Релігієзнавці вимагають від президента і прем‘єра не «зливати» держслужбу з етнополітики та свободи совісті – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Сб., лист.

Релігієзнавці вимагають від президента і прем‘єра не «зливати» держслужбу з етнополітики та свободи совісті

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Переможця-кандидата на посаду "помножили на нуль" заради Московського патріархату

У зв'язку з переформатуванням Міністерства культури, молоді та спорту проходив конкурс на заміщення посади керівника новостворюваної Держслужби з етнополітики та свободи совісті. Цю службу створено замість департаменту у справах релігій та національностей, який очолював Андрій Юраш.

Конкурсний відбір виявив двох переможців - Андрія Юраша та його опонента Юрія Решетнікова, який за результатами іспитів посів лише друге місце. Решетніков вважається креатурою народного депутата Вадима Новінського - головного спонсора УПЦ МП. Задля недопущення переможця перегонів Андрія Юраша до керівництва вже новою структурою було змінено склад конкурсної комісії. Як повідомила в фейсбуці журналістка Ярослава Міщенко, присутній в комісії голова партії "Слуга народу" в парламенті Олександр Корнієнко штучно занизив Юрашу бал на останньому етапі - співбесіді. В результаті за правилами іспіту його результати було "обнулено" для обох конкурсантів, що залишились на останньому відбірному етапі. Тепер за правилами необхідно починати конкурс з нуля.

Андрій Юраш спростував чутки про те, що він "завалив іспит", оприлюднивши рейтинг конкурсантів:

Державна служба з етнополітики та свободи совісті - моніторинг конкурсу:

1 етап конкурсу - англійська мова, 18 осіб: Юраш - 92, Юрій Решетніков (основний конкурент, який також дійшов до фіналу) - 91;

2 етап конкурсу - знання законодавства, залишилось 8 осіб: Юраш - 40 (з 40), Решетніков - 39;

3 етап конкурсу - ситуативне завдання, залишилось 4 особи:

Юраш - 3 бали, Решетніков - 2,25 бали;

4 етап конкурсу - співбесіда, залишилось лише двоє конкурсантів: Юраш - 6,25 балів, Решетніков - 6.

Якщо якесь питання оцінюється в 0,5 балів, то особа далі не проходить. Юраш отримав за «досягнення результатів» 0,5 балів.

Релігієзнавча спільнота, яка пильно слідкувала за процедурою, вважає такий перебіг подій початком ручного керування державною структурою та наголошують на неприпустимості лобіювання окремими політиками власних кандидатур вспупереч результатам конкурсу. Щоб привернути увагу вищих органів влади до ситуації, оголошено підписання листа-петиції до Президента та Прем'єр-міністра України про призначення на посаду переможця ісптів Андрія Юраша.

Підписати листа можна за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdz6__f-sKdWwCtzZZ6ZlThc_CvDdhioVhguh83xXu_NCuk2Q/viewform 

Лист на підтримку кандидата на посаду Голови Державної служби з питань етнополітики та свободи совісті Андрія Юраша

Президенту України Зеленському В.О.,

Прем’єр-міністру України Гончаруку О.В.,

Міністру культури, молоді та спорту України Бородянському В.В. 

Шановні Володимире Олександровичу,

Олексію Валерійовичу,

Володимире Володимировичу!

Україна по праву пишається високим рівнем релігійної свободи і злагодою між людьми різного етнічного походження. Упродовж кількох років наша держава протистоїть буквально щоденним намаганням розіграти релігійну карту у війні проти України, підірвати міжнаціональний мир і громадянський спокій всередині країни. Тому таке велике значення громадськість, релігійне і експертне середовище, представники національних товариств і об’єднань приділяють особистості, яка очолить Державну службу з питань етнополітики і свободи совісті. І далеко не випадковою є кампанія, яку здійняли у цьому зв’язку сили й окремі персонажі, котрі мріють про запровадження в Україні російської моделі придушення свободи совісті з її заборонами на все, що не є Московським патріархатом, з посадками місіонерів і тортурами представників релігійних меншин, з жорстокою дискримінацією меншин національних.

Ми не можемо допустити перетворення релігії та етнічної множинності на знаряддя дезінтеграції українського суспільства, на інструмент, за допомогою якого нищитимуться єдність громадян країни та її авторитет на міжнародній арені. Ми переконані, що очолити Державну службу з питань етнополітики і свободи совісті має високий професіонал, який не просто засвідчив глибокі знання у сфері державно-церковних відносин і етнополітики, але й продемонстрував здатність бути ефективним медіатором у цій галузі, розв’язувати насправді складні проблеми, які тут виникають; виявив вміння гідно і послідовно відстоювати інтереси України на міжнародних майданчиках, користується справедливим авторитетом у релігійному середовищі, серед національних об’єднань країни, а також в міжнародних організаціях, які обстоюють свободу совісті і права національних меншин. Ми також переконані, що собою, яка відповідає всім цим критеріям і тим величезним викликам, які стоять перед країною у сфері етнополітики і свободи совісті є Андрій Юраш, чиї об’єктивні досягнення на посаді директора Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури, молоді і спорту є незаперечними і направду вагомими. Це підтвердив і конкурс на посаду Голови Держслужби з питань етнополітики і свободи совісті: А.В.Юраш виявився найкращим серед усіх 18 претендентів за всіма без винятку показниками і на всіх конкурсних етапах. Тим більш незрозумілим є рішення Конкурсної комісії оголосити, що фактичний переможець Конкурсу не набрав достатньої кількості балів і зірвати, по суті справи, конкурс.

За іронією долі, недостатній бал, як було оголошено після співбесіди, виявився за показником «досягнуті результати». Ми авторитетно заявляємо і готові витримати з цього питання дискусію будь-якої складності і тривалості, що саме за цим показником А.Юраш заслуговує найвищої з усіх можливих оцінок. Вважаємо, що не тільки фахівцям, але і просто тверезомислячим громадянам України важко, як мінімум, погодитися з низькою оцінкою досягнутих результатів державного службовця, який знаходився в центрі і на вістрі безпосередньої реалізації державної політики у сфері етнополітики та свободи совісті, результатом якої, попри безпрецедентні руйнівні зусилля Російської держави, стало безсумнівне покращення міжнародних рейтингів релігійної свободи України – воюючої країни, визнання церковної Незалежності і зняття тавра «безблагодатних розкольників» з мільйонів наших співгромадян, зміцнення, знов таки, попри безкінечні і задокументовані правоохоронними органами провокації, міжнаціонального порозуміння, реалізація всіх тих запитів, які роками (!) ставили перед владою Церкви і релігійні організації України і які тільки зараз нарешті вирішені.

Тому закликаємо вас ухвалити зважене державницьке рішення з цього питання, а Національне агентство з питань державної служби скасувати необ’єктивні результати співбесіди і призначити А.В.Юраша Головою Державної служби з питань етнополітики і свободи совісті.