ПЦУ офіційно засудила дії Філарета та пригрозила відлученням всіх, хто піде на т.з. «Помісний Собор» – інтернет-видавництво Церкваріум
21
Чт., жовт.

ПЦУ офіційно засудила дії Філарета та пригрозила відлученням всіх, хто піде на т.з. «Помісний Собор»

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Учасники неканонічного зібрання отримають канонічне покарання

Православна Церква України оприлюднила заяву, в якій засуджує дії почесного патріарха Філарета з намагання провести т.з. «Помісний Собор» для відновлення ліквідованої УПЦ КП, а всі, хто підтримає Філарета вийдуть зі складу ПЦУ з «усіма канонічними та юридичними наслідками».

У заяві зазначається, що ПЦУ є повноцінною автокефалію (про повноцінність автокефалії ПЦУ читайте аналітичний матеріал на нашому сайті), а її Томос не відрізняється від низки Томосів інших Помісних Церков. Порівняння українського Томосу з іншими доступно на сайті Cerkvarium.

У прес-службі ПЦУ також пояснили, що ПЦУ не є митрополією Константинопольського патріархату, а також висловили сум з приводу того, що почесний патріарх Філарет повторює пропаганду Московського патріархату. Матеріли про те, як у православ’ї автокефальні церкви ставали патріархатами та спростування московської пропаганди проти українського Томосу можна прочитати в спеціальних матеріалах на сайті Cerkvarium.

У ПЦУ нагадали, що «відповідно до рішення Помісного Собору УПЦ Київського Патріархату 15.12.2018 р., що відбувся у Малій Софії перед Об’єднавчим Собором, Українська Православна Церква Київського Патріархату як окреме релігійне об’єднання припинила свою діяльність шляхом об’єднання та приєднання до утвореної єдиної Помісної Православної Церкви України. Тим самим рішенням Помісного Собору УПЦ КП припинено діяльність статутних органів об’єднання та чинність Статуту УПЦ КП».

А також зазначили, що «Помісний Собор УПЦ КП був скликаний Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом разом зі Священним Синодом, делегатами Помісного Собору були ті самі особи, які відразу після його завершення взяли участь як делегати у Об’єднавчому Соборі. Перед проведенням засідання Помісного Собору проект його рішення був оголошений і схвалений членами Архієрейського Собору УПЦ КП. Підписи під Постановою Помісного Собору Святійшого Патріарха Філарета і постійних членів Священного Синоду УПЦ КП, обраних представників кліру і мирян, які всі разом згідно Статуту є членами Президії Собору, свідчать про дотримання визначених Статутом процедур. Все це підтверджується також відеозаписом події».

Особливо підкреслюється, що персональна відмова когось з учасників визнавати рішення Собору – не можуть відмінити чи зупинити чинність цих рішень.

У ПЦУ також нагадали, що почесний патріарх Філарет не має права одноосібно скликати «Помісний Собор УПЦ КП» ані за Статутом Православної Церкви України, ані навіть за припиненим Статутом УПЦ КП.

Нагадаємо, що почесний патріарх Філарет скликає на 20 червня т.з. «Помісний Собор УПЦ КП», для того, щоби реанімувати цю структуру і проголосити себе не почесним, а діючим патріархом. Його підтримують єпископи з Російської Федерації, а також стало відомо, що він погрозами звільнити з парафій вимагає від столичного духовенства прийти на його «Собор».