Президент підписав законопроект про перейменування церкви – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Президент підписав законопроект про перейменування церкви

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Законопроект підписано, лишилось надрукувати у "Голосі України"

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об'єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об'єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України» – йдеться у повідомленні на офіційному сайті голови держави.

«Люди мають конституційне право вільного вибору віросповідання. Зазначені зміни до закону створюють кращі умови для реалізації такого права для тих, хто вирішуватиме, до якої ж православної юрисдикції належати… Чи то до новоствореної автокефальної  Православної Церкви України, чи то до тієї церкви,  яка наполягає на збереженні свого зв’язку і залежності від РПЦ», – наголосив Глава держави, підписуючи закон.

Президент зауважив, що вибір легше робити, коли всі речі названо своїми іменами, а також підкреслив, що реалізація закону дасть громадянам усю повноту інформації.

За словами Петра Порошенка, зміни до закону дотримуються принципу свободи віросповідання і рівності всіх конфесій, жодного обмеження конституційних прав громадян не буде.

Відповідно до ухваленого документу, законопроект вступить в дію з моменту його публікації в офіційному виданні Верховної Ради України - газеті "Голос України". 

Нагадаємо, що у четвер, 20 грудня 2018 р. Верховна Рада ухвалила законопроект № 5309, яким релігійні організації, що мають центр в країні-агресорі мають змінити свою назву. Про особливості положень документу та потенціал його застосування щодо релігійних організацій в Україні читайте у спеціальному аналітичному матеріалі на нашому сайті.