Петро Порошенко підписав угоду зі Вселенським патріархом – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Вт., жовт.

Петро Порошенко підписав угоду зі Вселенським патріархом

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Обидві сторони вже заявили про історичний характер події.

3 листопада на Фанарі (грецький район Стамбулу) було підписано Угоду про Співробітництво та Взаємодію між Україною та Вселенським Патріархом. Президент Петро Порошенко та Патріарх Варфоломій підписали документ, текст якого поки що не розголошується.

Петро Порошенко заявив, що українці чекали автокефалії понад 1000 років. Президент розповів, що в квітні цього місяця під час зустрічі з Патріархом Варфоломієм вони домовились, що виходять на фінішну пряму надання автокефального статусу Православній Церкві в Україні.

Порошенко подякував від імені всіх українців Його Всесвятості Патріархові Варфоломію та членам Священного Синоду за це рішення, яке «є відкриттям дверей до Церкви і дороги до Бога».

Патріарх Варфоломій вкотре наголосив, що це виключне право Матері-Церкви дарувати автокефалію. Його Всесвятість впевнений, що це рішення приведе до об’єднання розділених православних в Україні. Нова автокефальна церква об’єднає всіх віруючих православних в Україні.

Варфоломій також подякував голові держави за Андріївську церкву в Києві, яку було вирішено передати в користування Вселенському патріархатові для утворення відповідного представництва в Києві.

Cerkvarium слідкуватиме за розвитком ситуації. Далі буде.