Обрано голову Київської ставропігії Вселенського патріархату – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Обрано голову Київської ставропігії Вселенського патріархату

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Ним став архімандрит Михаїл (Аніщенко)

За повідомленням Romfea  з посиланням на офіційний сайт Вселенської Патріархії, Синод Константинопольського патріархату, що відбувся 9-11 січня, обрав голову відновленої київської ставропігії – архімандрита Михаїла (Аніщенка). Його призначено також настоятелем ставропігійного храму св. Андрія Первозванного.

До цього часу Константинопольський патріархат представляв у Києві єпископ Едмонтонський Іларіон (Рудник). Канадського ієрарха 7 вересня 2018 року патріарх Варфоломій призначив  екзархом Константинопольського патріархату в Україні в рамках підготовки до надання автокефалії ПЦУ.

Архімандрит Михаїл свого часу був кліриком Волинської єпархії УПЦ (МП), служив у Луцьку. Далі навчався у Греції, був настоятелем храму преп. Аліпія Стовпника Константинопольського патріархату в Анталії. Архімандрит Михаїл також був одним з кандидатів на виборах голови Архієпископії російських православних церков у Західній Європі.

Ставропігійний храм підпорядковується безпосередньо Вселенському Патріархові. В інтерв'ю ВВС архієпископ Памфільський Даниїл висловився про можливість створення ставропігії у Львові.