Не створи собі фейкового джерела: хто запустив новину про видачу Томосу? – інтернет-видавництво Церкваріум
19
Нд., вер.

Не створи собі фейкового джерела: хто запустив новину про видачу Томосу?

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Хто, коли і навіщо розповсюдив фейк про надання Україні Томосу?

Новина про нібито надання Томосу про автокефалію Україні вчора ввечері була підхоплена і розтиражована деякими українськими ЗМІ. При детальному аналізі, не склало труднощів відстежити весь ланцюжок публікацій. Як повідомляється на сторінці Українська Помісна Православна Церква «багато ЗМІ почали тиражувати цю «новину». Але деякі т.зв. «українські» ЗМІ, такі як Страна.юа, Вєсті-Україна, Newsone і ін. (див. Скрін), які ще день тому про Томос писали тільки погано або дуже погано, почали поширювати цю інформацію з посиланням на «джерела в АП і Верховній Раді України» з іншою метою. А саме, готуючи платформу для своїх подальших гібридних дій, «вуха» яких яскраво стирчать з-за поребрика».

Неперевірену інформацію підхопили деякі чиновники і народні депутати і зробили радісні публікації в соціальних мережах. Буквально відразу з'явилися спростування цієї «новини». Так прес-секретар УПЦ-КП архієпископ Євстратій (Зоря) на своїй фейсбук-сторінці написав детальне пояснення того, як і в якій послідовності буде обговорюватися українське питання на поточному Синоді. Після спростування, все ті ж ЗМІ: Вєсті-Україна, Страна.юа, Newsone тут же видали публікації з коментарями «експертів» типу Ігоря Гужви та Руслана Бортника про те, що новина про Томос була запущена АП, з метою відвернути увагу народу від диверсії на збройовому складі в Ічні. При цьому зазначені «експерти» зробили вигляд, що не помітили пост екс-заступника голови АП Ростислава Павленка, в якому він спростовував фейки і закликав довіряти лише офіційними джерелами Вселенської патріархії.

Російські медіа підключилися до новини вже вранці і продовжили транслювати її в такому ж ключі. Усвідомлюючи, що процес отримання автокефалії є незворотнім, Москва продовжує гібридні дії з дискредитації чинної влади і нагнітання протестних настроїв. Необхідно розуміти, що в Україні йде війна, яка стосується всіх напрямків життя. Сьогодні особливо важливо поширювати тільки перевірену інформацію з офіційних джерел, щоб не стати мимоволі співучасником гібридної війни РФ.