МЗС України: предстоятель Кіпрської православної Церкви підтримав право України на автокефалію – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

МЗС України: предстоятель Кіпрської православної Церкви підтримав право України на автокефалію

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Про це йшла мова на зустрічі між послом України в Республіці Кіпр Борисом Гуменюком та Архієпископом Кіпру Хризостомом ІІ

Як сказано на сайті посольства України в Республіці Кіпр, під час бесіди, яка проходила 26 вересня 2018 р. "в теплій дружній атмосфері, було обговорено ситуацію в Україні в контексті триваючої російської агресії, розвиток об’єднавчих процесів в українському православ’ї, питання надання томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. 

Архієпископ Кіпру п. Хрисостомос ІІ висловив підтримку Україні та українському народові, особливо підкреслив право України як великої незалежної держави мати свою незалежну автокефальну церкву.

Його Блаженство з вдячністю прийняв український рушник з портретом Тараса Шевченка як символ духовного єднання, миру і добра".

Це повідомленння дуже контрастує з заявами представників УПЦ МП та РПЦ щодо суцільної та беззаперечної підтримки цієї юрисдикції серед усіх Помісних Церков, у тому числі Кіпрської.