Комунікат Апостольської Нунціатури в Україні: Ватикан не надаватиме оцінок щодо Єдиної помісної Церкви в Україні – інтернет-видавництво Церкваріум
17
Пт., вер.

Комунікат Апостольської Нунціатури в Україні: Ватикан не надаватиме оцінок щодо Єдиної помісної Церкви в Україні

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Ватикан зреагував на повідомлення МЗС України

26 вересня 2018 р. Комунікат Апостольської Нунціатури в Україні опублікував на своєму офіційному сайті повідомлення, що новина, розповсюджена МЗС України про підтримку Ватиканом автокефалії, потребує часткового виправлення:

Частково виправляючи  новину, яку вчора надало урядове джерело, де йдеться про зустріч між Архієпископом Полом Річардом Ґаллаґером, Секретарем Відділу Відносин з Державами і паном Павлом Клімкіним, Міністром Закордонних Справ України, Апостольська Нунціатура в Україні ще раз підтверджує позицію, багаторазово висловлену Святим Престолом, для якого питання створення однієї Української Православної Помісної Церкви є внутрішнім питанням Православної Церкви, щодо якого Святий Престол не надавав та не має наміру будь-де надавати жодної оцінки.

Нагадаємо, що, за інформацією РІСУ,  МЗС України оприлюднило повідомлення про те, що 25 вересня 2018 року в рамках 73-ї сесії ГА ООН Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з Секретарем з міждержавних відносин Святого Престолу Полом Річардом Галлахером. МЗС таким чином передає зміст розмови між ними:

 

Відбувся обмін думками щодо процесу надання автокефалії Українській Православній Церкві. Святий Престол поважає рішення українського народу щодо створення єдиної помісної церкви.

Українською стороною наголошено, що Томос, як перший крок до нової церкви, стане актом глибокої історичної справедливості та передвісником миру, єдності та гармонії, зміцнення конституційного принципу свободи віросповідань та захисту прав і свобод українського народу. Цей процес вже розпочався і повернення до "status quo" є неможливим.

Підтримка Святого Престолу та чітка позиція щодо надання Томосу є важливим кроком для посилення міжрелігійного діалогу.