Синод УПЦ МП в грубій формі засудив Костантинополь та зажадав від екзархів Вселенського патріархату залишити територію України – інтернет-видавництво Церкваріум
26
Вт., жовт.

Синод УПЦ МП в грубій формі засудив Костантинополь та зажадав від екзархів Вселенського патріархату залишити територію України

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Останні рішення цієї Церкви виглядають провокативно

25 вересня 2018 в Києво-Печерській лаврі відбулось чергове засідання Синоду УПЦ МП, на якому було засуджено дії Вселенського патріархату щодо улікування церковного розколу в Україні та наведення церковного порядку. Ці дії названо грубим втручанням у внутрішні справи УПЦ МП та порушенням її канонічної території. Представників Вселенського патріарха в Україні названо «екзархами» в лапках, а їх діяльність такою, що «порушує міжконфесійний мир в Україні». Очевидно, що під «міжконфесійним миром» мається на увазі виключна монополія саме цієї православної юрисдикції. Патріаршим екзархам висунуто вимогу покинути «канонічну територію УПЦ». Нарешті, УПЦ продублювала рішення Синоду РПЦ від 14 вересня щодо припинення співслужінь з ієрархами Константинопольського патріархату. При цьому вирішено посилити молитви за збереження єдності Православ’я. Дивно, що синодали не побачили жодних протиріч між припиненням співслужінь та молитвами за єдність.
Крім того, висловлено протест проти так званих «антицерковних законопроектів», через які УПЦ МП після оголошення автокефалії вимушена буде перереєструватись за іншою назвою.

Ж У Р Н А Л № 17
У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія —
МАЛИ МІРКУВАННЯ про призначення Константинопольським Патріархатом «екзархів» до Києва.
УХВАЛИЛИ:
Висловити занепокоєння призначенням Константинопольським Патріархатом «екзархів» до Києва і вважати це призначення грубим втручанням у внутрішні справи Української Православної Церкви та порушенням її канонічної території.
Закликати Патріарха Константинопольського Варфоломія І припинити втручання у внутрішні справи Української Православної Церкви та не порушувати її канонічну територію.
Вважати діяльність «екзархів» Константинопольського Патріархату антиканонічною та такою, що порушує міжконфесійний мир в Україні.
«Екзархи» Константинопольського Патріархату архієпископ Памфілійський Даниїл та єпископ Едмонтонський Іларіон мають покинути канонічну територію Української Православної Церкви.
Єпископату Української Православної Церкви призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського Патріархату.
Кліру, чернецтву та вірянам Української Православної Церкви посилити свої молитви за збереження єдності Святого Православ’я.