Говоримо автокефалія – ​​маємо на увазі війна – інтернет-видавництво Церкваріум
21
Чт., жовт.

Говоримо автокефалія – ​​маємо на увазі війна

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Митрополит Горлівський і Слов’янський Митрофан вважає, що головна мета автокефалії - не допустити миру в Україні.

У своєму коментарі, опублікованому на офіційному сайті Горлівської і Слов’янської єпархії, владика повідомляє, що в процес надання автокефалії грубо втручаються політики, мета яких – не допустити встановлення миру в Україні: «Питання надання автокефалії Україні – це взагалі питання не церковне. В церковне життя дуже грубо втрутилися політики. В даному випадку Константинопольський Патріархат – це інструмент великої політичної гри, мета якої полягає в тому, щоби в Україні не настав мир».

Митрополит Митрофан так само має сумніви щодо права Вселенського патріархату приймати подібні рішення на території України, так як вважає її канонічною територією РПЦ: «Константинопольський Патріарх присвоїв собі право одноосібно приймати такі рішення на будь-якій території, в будь-якій юрисдикції – попри те, що наша Церква соборна. Це велика проблема не тільки для православних християн України, а й для світового православ’я». Владика чомусь замовчує те, що Константинополь вважає Україну своєю канонічною територією і на підставі цього бере участь у вирішенні складних ситуацій, в результаті яких мільйони віруючих України залишилися поза сім’єю світового православ’я. Будь-яких рішень з цього питання владика не озвучував, але запропонував «дочекатися рішень Синоду нашої Церкви і реакції інших Помісних Церков на те, що сталося, щоб зрозуміти, як вести себе далі».

Як уже повідомлялося раніше, на рішення Синоду Вселенського патріархату відреагувало керівництво РФ, скликавши позачергове засідання Ради Безпеки, під головуванням В. Путіна в п’ятницю, 12 жовтня. На понеділок, 15 жовтня призначено виїзне засідання Синоду РПЦ в Мінську, на якому серед обговорюваних тем буде і питання по Україні. Дати засідання Синоду УПЦ (МП) за рішеннями Синоду Константинополя на даний момент немає. Тому точно сказати, рішення якої «нашої церкви» пропонує дочекатися владика припустити складно – РПЦ, УПЦ (МП) або, може, взагалі Ради Безпеки РФ.

Слід зауважити, що засідання Радбезу РФ що до «питання Російської православної церкви на Україні» (В.Пєсков, прес-секретар президента В. Путіна) не викликав засуджень з приводу втручання в справи церкви держави, тим більше іноземної, з боку офіційних представників як УПЦ (МП), так і РПЦ.