Філарет захоплює храми і монастирі в Києві – інтернет-видавництво Церкваріум
21
Чт., жовт.

Філарет захоплює храми і монастирі в Києві

Україна

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Один у полі воїн

Митрополит Філарет відправив настоятеля Володимирського Собору прот. Бориса Табачека захопити Покровський храм, настоятелем якого є прот. Олександр Трофимлюк, про це написав у своїй сторінці у Facebook єпископ Шепетівський Адріан (Кулик). Також зазначається, що громада раніше одноголосно ухвалила рішення про підтримку настоятеля та перехід під керівництво безпосередньо до Предстоятеля митрополита Епіфанія.

Нагадаємо, що вчора митрополит Філарет видав указ про заборону у священнослужінні прот. Олександра Трофимлюка. Детальніше про це можна прочитати на нашому сайті.

Зазначимо, що Покровська церква на Солом'янці, настоятелем якої є прот. О. Трофимлюк, відома тим, що її настоятелем був перший митрополит невизнаної Української Автокефальної Православної Церкви Василь (Липківський).

Також єпископ Адріан повідомив про те, що владика Філарет сьогодні відвідає Феодосійський монастир м. Києва і вимагатиме від насельників скласти присягу на вірність самому Філарету та ліквідованому «Київському патріархату». Також він наказав виселити з монастиря священика з вагітною дружиною.

Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш також відреагував на цю ситуацію. На своїй сторінці у Facebook він зазначив, що у разі підтвердження цієї інформації, треба скликати термінове засідання Синоду ПЦУ та знайти адекватні відповіді «на дії, які можуть зруйнувати церковну єдність».

Update

Джерела Cerkvarium у Православній Церкві України підтверджують інформацію про такі плани.